Dosud neprolomený systém zabezpečení řeší i největší slabinu moderních aut

Jakkoli to může znít paradoxně, nová auta lze dnes ukrást snáze než kdykoli dříve. Způsobů obrany existuje více, jen jeden ale dosud neobelstil jediný zloděj.

Pravidelně píšeme o tom, jak snadno se dnes kradou auta. Jejich slabým místem se staly systémy bezklíčového vstupu a startu, které nám na jednu stranu usnadňují život, na tu druhou je ale činí velice zranitelnými. Ukrást auto je dnes až tragikomicky banální – zapomeňte na Nicolase Cage s Angelinou Jolie, kteří se 60 sekund babrali s odcizením starých vozů, v dnešním světě jsou to žabaři.

V extrémním případě stačí zlodějům 4 sekundy

I neobratným zlodějům dnes stačí na ukradení auta desítky sekund, za 30 sekund stihnou obrat celou rodinu. A jsou zdokumentované případy, kdy to esa svého oboru zvládly za pouhé 4 vteřiny. Hořce úsměvné v této souvislosti je, že na to ani nepotřebují žádnou kosmickou techniku, vaše auto za statisíce nebo miliony přemůžou komponenty za stokoruny, které lze volně koupit na internetu.

Ignorovat tento stav je jen čekáním na problém, je třeba se bránit] Jak? Možností je pochopitelně více, pokud se ale nechcete zbavit komfortu bezklíčového odemykání a startování automobilu (a že to v řadě z nich ani rozumně nejde), nebo s sebou nosit klíček od vozu v plechovce od sardinek, je vhodné vsadit na „neprůstřelné” zabezpečení, které problém vyřeší za vás.

Neprolomené zabezpečení existuje

Stoprocentní není v tomto směru žádný z konvenčních systémů – některé dokážou rozumně předejít alespoň výše popsanému riziku, neřeší ale jiná. A spásou dnes rozhodně není ani zabezpečení přes GPS a GSM – každý trochu schopný zloděj používá rušičky, které též koupí za pár stovek. Existuje ovšem systém, který myslí na všechny používané způsoby odcizení vozu myslí a dosud se nenašel jediný zloděj, který by jej překonal. Říká si VAM R1 a je dílem firmy s kořeny v České republice a na Slovensku.

Zlodějům se může podařit vniknout do vozu, už s ním ale nezvládnou odjet. VAM R1 je elektromechanické zabezpečení, které je do každého auta namontováno unikátním způsobem. I ve zcela totožných modelech jsou zabezpečeny jiné části a na jiných místech a díky kombinaci několika způsobů zabezpečení je systém pro zloděje nepřekonatelný.

Systém byl nainstalován už do tisíců aut a do dnešního dne je zdokumentováno přes 500 pokusů o odcizení. Ani jeden nebyl úspěšný, nepomáhá ani použití zmíněných rušiček signálu, výměna řídicí jednotky motoru či palubní desky, výměna spínací skříňky, použití duplikátu klíče, použití čtečky kódů nebo dálkových ovládání, natož pak probíraných systémů prodloužení signálu bezklíčového odemykání a startu. Pokud chcete mít jistotu, že vaše auto najdete tam, kde jste jej naposledy opustili, VAM R1 vám přesně tu dopřeje.

Máte zájem o systém VAM R1?

Systém VAM je k dispozici pro jakékoli auto a jeho montáž vám provedou technici firmy na pobočkách v Praze, Brně a Ostravě. Máte-li do těchto míst daleko, systém si můžete nechat namontovat i přímo u vás doma. Více informací o dosud neprolomeném zabezpečovacím systému VAM si můžete přečíst na webu výrobce, kde najdete i veškeré další detaily o možnostech jeho pořízení. Více na www.vamsystem.cz