Rivian se po představení svých projektů těší velké pozornosti nejen u veřejnosti, ale také u investorů. Nyní zvažují jeho podporu skutečně zvučná jména.

Rivian jde po krku Tesle

Společnosti Rivian oznámila příprav čistě elektrického Pick-upu v květnu loňského roku. Novinku pak představil na podzim. Krom něj navíc v jeho dílně vzniká ještě sedmimístné SUV. Cíl automobilky je jediný a to vyrovnat se konkurenční Tesle.

K tomu však potřebuje investory a skutečně zvučná jména by mohla brzy přijít. Podporu nového startupu totiž zvažuje automobilka GM a také společnost Amazon.

Pick-up RT1 s SUV R1S sdílejí stejnou modulární platformu, na které může Rivian dále stavět celou řadu dalších projektů o různých velikostech a kategorií. Vývoj automobilů probíhá v Michiganu, ovšem samotná výroba pak probíhá v rámci bývalé továrny automobilky Mitsubishi v Illinois, kterou společnost vlastní od roku 2016.

Jde na to jinak

Rivian je zvláštní tím, že se vůbec nechlubí tím, co teprve chystá, ale naopak vše drží pod pokličkou a ven vše pouští až v momentě, kdy je vše hotové. Vývoj pick-upu zabral několik let a odpuštěno bylo od dvou předešlých verzí, než byla zveřejněna ta současná.

Plány automobilky jsou momentálně vyrábět 50-60 tisíc kusů picku-upu do roku 2025. Krom toho chce svou platformu prodávat i jiným společnostem, pokud nebudou jejich výrobky přímo konkurovat Rivianu. Pick-up by se v sériové výrobě měl objevit na konci roku 2020 a SUV by mělo následovat o nějaký ten čas později.