O Cullinan je obrovský zájem

Britský výrobce luxusních vozů Rolls-Royce musí kvůli navýšení produkce svého nového modelu Cullinan najmout 200 nových zaměstnanců.

Rolls a jeho hit

Rolls-Royce byl vždy považován za velice konzervativního výrobce extrémně luxusních limuzín, a proto se dlouho vyhýbal i myšlence výroby SUV. Ovšem volání zákazníků bylo již tak silné, že automobilka přeci jen začala SUV vyrábět. A zájem o něj je tak velký, že jej nestíhá vyrábět.

Do showroomů by novinka měla dorazit na přelomu roku, přičemž objednávky jsou dnes plné až do konce července a další přibývají. Čekací doba se proto prodlužuje a zájem je takový, že automobilka prostě nestíhá.

„Rád bych dostal více aut, ale nezískám, protože vyrábíme na 100 % kapacity závodu v Goodwoodu. V průběhu týdnů a měsíců zvyšujeme produkci, ale stále nejsme schopni pokrýt poptávku,“ říká třeba šéf amerického zastoupení značky Martin Fritsches. USA je navíc pro automobilku klíčový trh.

Nutná opatření

Automobilka na tok velkou poptávku zareagovala již loni a přijala 200 nových zaměstnanců. Dnes tak zaměstnává na 2 tisíc lidí. Novinka láká jak stávající zákazníky, tak i ty zcela nové. Nových zákazníků je navíc v případě Cullinanu hned polovina a většina z nich jsou ženy a mladí lidé, ti stávající doplňují Cullinanem své existující sbírky.

Cullinan by mohl letos značce navýšit prodeje, které byly již v loňském roce rekordní, ovšem letos prý nepřijde žádný nový model.