ŠKODA na autosalonu v Ženevě 2019

› ŠKODA VISION iV: Konkrétní předzvěst budoucího čistě elektricky poháněného vozu značky a další krok automobilky směrem k eMobilitě
› ŠKODA KAMIQ: Nové městské SUV pro evropský trh
› ŠKODA SCALA: Zcela nově definuje kompaktní třídu vozů značky ŠKODA
› ŠKODA FABIA R5: Další evoluce úspěšného soutěžního vozu WRC2
› KLEMENT: Elektrický jednostopý koncept jako inovativní řešení městské mobility
› Tisková konference 5. března 2019 v 9:40 na stánku značky ŠKODA

ŠKODA VISION iV

Na ženevském autosalonu, který se koná od 5. do 17. března, představila ŠKODA veškeré své služby související s mobilitou. Studie VISION iV je konkrétní vizí prvního čistě elektrického vozu značky ŠKODA vycházejícího z modulární platformy pro elektromobily (MEB). S novým modelem KAMIQ rozšiřuje česká automobilka svou úspěšnou rodinu vozů SUV o zástupce rostoucího segmentu městských SUV. SCALA pro značku ŠKODA zcela nově definuje kompaktní třídu. Na stánku značky ŠKODA se představí také nejnovější evoluce modelu ŠKODA FABIA R5, nejúspěšnějšího soutěžního vozu v historii značky. Se studií čistě elektricky poháněného jednostopého konceptu KLEMENT ukáže ŠKODA inovativní řešení městské mobility. Značka se tak vrací zpět k počátkům své úspěšné existence, jelikož před 124 lety zakladatelé Václav Laurin a Václav Klement začínali právě výrobou jízdních kol.

Na letošním ženevském autosalonu se bude ŠKODA prezentovat jako Simply Clever-společnost pro inovativní služby související s mobilitou. Studie VISION iV a koncept KLEMENT nabízejí zajímavý pohled do elektrické budoucnosti značky ŠKODA. Automobilka také představí nové městské SUV KAMIQ, nový kompaktní model SCALA a přehled aktuální modelové palety. Tisková konference na stánku ŠKODA začíná v Ženevě 5. března v 9:40 v hale číslo 2.

Rok 2019 představuje mimořádný moment ve 124leté historii společnosti: ŠKODA AUTO vstupuje do éry eMobility. V příštích letech bude automobilka investovat zhruba dvě miliardy eur do alternativních pohonů a nových služeb souvisejících s mobilitou, což bude představovat největší investici v historii firmy, a do konce roku 2022 uvede na trh deset elektrifikovaných modelů. Kromě toho bude ŠKODA AUTO svou nabídku služeb souvisejících s mobilitou dále rozšiřovat. Příkladem je carsharingová platforma HoppyGo nebo služba CareDriver, která kombinuje mobilitu se sociálními službami. Vysoká úroveň propojení mezi vozem, řidičem a okolním světem umožňuje zapojit vozy ŠKODA do sítí Smart Home nebo ovládat aplikaci ŠKODA Connect pomocí Alexy, hlasového asistenta společnosti Amazon. Na ženevském stánku automobilky se návštěvníci mohou seznámit s multimediálními službami značky ŠKODA souvisejícími s mobilitou a na User Experience Table si sestavit vlastního avatara.