Společnost Sono Motors přichází s první generací elektromobilu se solárními panely

Společnost Sono Motors se sídlem v Mnichově představil v létě roku 2017 se svým konceptem elektromobilu Sion. Ten totiž využíval karoserie se solárními panely, které byly využívány k prodloužení dojezdu. Automobil však nebyl jen výzkumným projektem, ale již při představení bylo uvedeno, že společnost pracuje na jeho proměně v sériový model.

Sono

Letos automobilka představila aktuální podobu modelu Sion a potvrdila, že by se měla jeho výroba rozběhnout v roce 2020. Produkce však nebude probíhat v Německu, ale ve Švédsku v bývalé továrně automobilky Saab. Odtud by mělo podle Sona vyjet během osmi let až 260 tisíc solárních vozidel. Po blíže nespecifikovaném úvodním období se má produkce ustálit na přibližně 43 tisících vozech za rok. Výroba by navíc měla probíhat za využití stoprocentně obnovitelné energie.

Maximální rychlost elektromobilu bude 140 kilometrů v hodině a kapacita baterie bude 35 kWh. Dojezd 250 kilometrů budou prodlužovat solární panely o dalších 34 kilometrů. Dobíjení baterií na plnou kapacitu má trvat od 13 hodin do 30 minut v závislosti na zvoleném dobíjecím systému.

Společnost již nyní hlásí přibližně 9 800 částečně zaplacených objednávek. Pětidveřový automobil zamíří na trh v jediné variantě to za cenu 25 tisíc eur, tedy asi 660 tisíc korun. Na jeho platformě pak budou vznikat i další modely.