› ŠKODA zmodernizovala svou vlajkovou loď a vozem SUPERB iV poprvé představuje variantu s plug‑in hybridním pohonem
› ŠKODA představuje svůj první čistě elektrický sériový vůz CITIGOe iV
› Představením obou vozů iV vstupuje ŠKODA do éry elektromobility
› ŠKODA jako dlouholetý hlavní sponzor představila nové vozy poprvé na akci takového formátu, jakým je Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF v Bratislavě

ŠKODA vstupuje do éry elektromobility

ŠKODA představila v den konání čtvrtfinálových zápasů na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2019 ve slovenském hlavním městě Bratislavě poprvé veřejnosti své první elektrifikované sériové vozy a modernizovanou vlajkovou loď SUPERB. Představením vozů SUPERB iV a CITIGOe iV tak vstupuje ŠKODA do éry elektromobility. ŠKODA tak jako dlouholetý hlavní sponzor Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF poprvé představila nové vozy na této sportovní akci.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Dnešním dnem vstupuje společnost ŠKODA AUTO do éry elektromobility. Jedná se tak o výjimečný moment pro společnost ŠKODA AUTO, která příští rok slaví 125. výročí. Počátek vstupu do éry elektromobility označují hned dva modely, náš první plně elektrický vůz CITIGOe iV a SUPERB iV jako první plug‑in hybridní vůz značky ŠKODA. Dále představujeme nové provedení naší vlajkové lodi SUPERB s vylepšeným vzhledem a novými technologiemi.“

Poprvé také ŠKODA AUTO spojuje aktivity v oblasti sportovního sponzorství s prezentací vozu. Tím podtrhuje dlouholeté partnerství s Mistrovstvím světa v ledním hokeji.

ŠKODA AUTO a Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF společně drží díky 27 turnajům světový rekord za nejdelší hlavní sponzoring v historii sportovních mistrovství světa. Lední hokej je dynamický, sympatický a přitažlivý sport, který jednoduše patří ke značce ŠKODA. Lední hokej je přitom vedle cyklistiky nejdůležitějším pilířem sponzoringové strategie značky ŠKODA. Společnost ŠKODA AUTO byla oficiálním automobilovým partnerem během finálových zápasů v Praze a Bratislavě v roce 1992, od roku 1993 je ŠKODA oficiálním hlavním sponzorem a automobilovým partnerem Mistrovství světa v ledním hokeji Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF). Kruh se tak uzavírá na letošním mistrovství světa konaném ve slovenském hlavním městě. Bratislava je také vhodným místem pro první světovou premiéru nového vozu a premiéru nového vozu ŠKODA CITIGOe iV. Ještě v tomto roce se v Bratislavě rozběhne výroba tohoto nejmenšího, čistě elektrického modelu značky ŠKODA.

Christian Strube, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO odpovědný za oblast Technického vývoje, říká: „Vstup do éry E‑mobility je pro značku ŠKODA důležitým krokem do budoucna. Vozy SUPERB iV s plug‑in hybridním pohonem a CITIGOe iV jsou pouze začátkem. Již v roce 2020 bude následovat první čistě elektrický vůz ŠKODA na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.