Volvo představuje budoucnost nákladní dopravy

Elektrické autonomní vozidlo Vera od Volvo Trucks se stane součástí logistického centra ve švédském přístavním terminálu.

Vera do akce!

Společnost představilo na podzim loňského roku prototyp elektrického přípojného tahače. Ten je zcela novým pojetím přepravy nákladů v logistických centrech, továrnách a přístavech za využití elektrického automobilu s technologií autonomního řízení.

Prototyp by se nyní měl dostat do ostré akce díky nové spolupráci Volvo Trucks s trajektovou přepravní společnosti DFDS a dalšími partnery. Vera díky tomu míří do provozu distribuce zboží v kontejnerech od logistického centra DFDS až do přístavního terminálu, odkud se zboží distribuuje do celého světa. Cílem je zavedení systému skládajícího se z několika vozidel Vera, které budou monitorovat pracovníci v řídící věži. V současné době je toto řešení ideální pro opakující se provoz s maximální rychlostí 40 km/h.

Autonomní dopravní řešení bude dále rozvíjeno z hlediska technologie, řízení provozu i úprav infrastruktury, než bude plně funkční. Kromě toho budou přijata nezbytná bezpečnostní opatření, aby byly splněny veškeré požadavky na bezpečnost autonomní dopravy.

Společnost DFDS má hlavní sídlo v Kodani, kdežto elektromobily Vera budou provozovány v Göteborgu. Společnost nabízí trajektové a přepravní služby v Evropě a Turesku a ročně generuje příjmy ve výši 17 miliard korun. Celkem má 8 tisíc zaměstnanců ve 20 zemích světa jak na lodích, tak i kancelářích.