Supervůz od Gembally

Gemballa se chystá na další přestavbu vozu Porsche, po které by měl vůz nabídnout přes 800 koní výkonu.

Gemballa se chystá na svou premiéru

Gemballa začala svou činnost v roce 1979 aby se o několik let proslavila jako jeden z nejvýznamnějších úpravců vozů značky Porsche. Za svou historii se však podívala na zub i vozům od BMW, Mercedes-Benz Rolls-Royce či Ferrari. Německý úřad pro motorová vozidla pak společnost registruje jako plnohodnotného výrobce, i když dodnes společnost nepředstavila ani jeden vlastní model.

To by se mělo změnit, protože společnost plánuje představení svého vlastního modelu. Do společnosti byly v poslední době investovaný nemalé finanční prostředky v podobě více jak 15 milionů eur. K těm by měly přijít dalších 20 milionů eur. I ty by měly pomoci ke stavbě dokonalého sportovního automobilu s agresivním designem i výkonem přesahujícím 800 koní.

Společnost již zveřejnila jeho první skicu a potvrdila, že se již brzy představí konkrétní návrh, přičemž první prototyp by měl být odhalen již v příštím roce. Tedy pokud vše půjde podle plánu. Samotná výroba by měla být zahájena v roce 2022.

Od osmdesátých let dvacátého století patří značka mezi špičku v nabídce upravených vozů Porsche pojmenované Avalanche, jejímiž základy je Porsche 911 turbo. Mezi nejnovější kreace této společnosti patří model GT 8XX Evo-R, který vychází ze stejné vozu a disponuje výkonem 60 kW, tedy 818 koní.