BMW chystá důležitou premiéru, příliš toho ale zatím neukázalo

Automobilka BMW se snaží upozornit na důležitou premiéru nového modelu ukázkou několika designových detailů. Platí t i v případě nejnovější aktuality, ovšem automobil v tom nehledejte.

Jiný přístup

BMW se připravuje na dnes dvě zajímavé premiéry. První by mělo být BMW řady 8 Granod Coupe, druhou prezentovanou novinkou je pak koncept BMW Vision M NEXT, který nabízí letmý pohled do budoucnosti ostrých modelů divize M.

A právě na tuto premiéru nás BMW láká fotografiemi, na kterých však automobil nenajdeme. Koncept vozu již samozřejmě existuje, ovšem při jeho focení bylo využit zcela netradičního postupu. Bylo totiž vybráno několik detailů, které byl následně vytvořeny z papíru a lepenky a zblízka nafoceny. Podle automobilky, jsou lepenkové modely téměř k nepoznání od skutečného konceptu.

A asi se dá i souhlasit, protože některé fotografie skutečně působí, jako bychom se dívali na určitou část vozu. Podle odhadu by novinka mohl být klasickým dvoudveřovým kupé, ale kdo ví. Automobilce se zkrátka podařilo vytvořit něco, na co se musíte dlouze dívat, abyste to celé pochopili.

Dokonalý řidič

„Když odhalujeme nový automobil, vždy se sejde obrovské množství pohledů na věc. Tentokrát jsme zvolili nový přístup, a ještě před odhalením vozu představujeme výběr uměleckých fotografií. Tyto fotografie jsou fascinující a vyprávějí svůj vlastní příběh. Jsou velmi blízko ke chystanému konceptu BMW, a přesto jde o zcela abstraktní, čisté umění,“ řekl Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design.

Samotný koncept by měl podle BMW předznamenávat novou éru ryzí radosti z jízdy. Technologie vozu by nám měly ukázat, že i ony lze využít pro zvýšení radosti z jízdy. „V novém věku mobility budou inteligentní technologie pohánět sportovní jízdu a ten, kdo bude u volantu, se stane dokonalým řidičem,“ zajímavý názor, co říkáte?