Nissan se pomalu ale jistě připravuje na příchod nové generace Juku a první snímek naznačuje, že kompaktní SUV bude opět sázet na kontroverzní design.

Juke jako malá legenda

Juke patří mezi jedny z nejpopulárnějších malých SUV v Evropě, ovšem prodeje v posledních letech slábly s tím, jak rostla konkurence a Juke zastarával. Nissan navíc s příchodem nové generace poměrně dost otálel, a proto je první generace na trhu již devět let. Nástupce však již klepe na dveře.

Aby automobilka na svou novinku co nejvíce nalákala, zahájila její postupné odhalování. Jako první přichází malá videoupoutávka, která mimo jiné odhaluje také část jeho přídě. Ta opět využije rozdělené světlomety s úzkou částí nahoře a kulatým světlem pod ní, ovšem v modernější formě než u současné generace. Potvrzují se tak zprávy, že Juke opět vsadí na velice kontroverzní design, který bude budit skutečné emoce.

Design vozu byl vypracován v designerském cesntru značky v Londýně. Vůz by měl do prodeje vstoupit na začátku roku a jeho výroba bude taktéž probíhat Anglii. Podle všeho bude stát na platformě druhé generace Renaultu Captur. Co se motorové nabídky týče, tak ta bude zahrnovat benzínový litrový tříválec, čtyřválec o objemu 1,3 litru či turbodiesel o objemu 1,5 litru. Přijít by měla také hybridní verze vozu.

Juke vždy patřil mezi průkopníky ve svém segmentu malých SUV. Byl to právě on, kdo tuto kategorii tolik zpopularizoval. Důvodem proč Nissan s jeho nástupcem tak dlouho čekal nebyl nějaký problém během vývoje, ale hlavně velká popularita první generace. Kdy přesně se tento oblíbený model přestane prodávat, však není známo.