Kupte si unikát v podobě Porsche

Personalisované a unikátní automobily jsou doménou především značek jako Rolls-Royce či Bentley. Ovšem pozadu nezůstává ani Porsche.

Unikátní Porsche

Automobilka v minulém roce prodala celkem 35 573 vozů, což je 10% nárůst oproti roku 2017. Každý z automobilů je však identický nanejvýše ve dvou kusech. Největší zásluhu na tom má oddělení Porsche Exklusive Manufaktur, které zákazníkům nabízí možnost vyladit si vůz přesně podle svých představ.

Uvedl to Christian Friedlmanažer zavodu Porsche v Zuffenhausenu. Při vzrůstající poptávce se jedná o poměrně zajímavou statistiku, která by však mohla ještě více klesat. Porsche totiž plánuje ještě další možnosti, jak zákazníkům nabídnout další personalizace modelů 911, Boxster i Cayman.

Nabídka modelů Porsche 911 a 718 se již nyní skládá z celkem 39 variant. Automobilka však počítá s tím že bude rozšiřovat nabídku jednotlivých výbav a také doplňků, díky kterým by automobilka mohla vyrábět jedny z vůbec nejosobitějších automobilů na světě. Ve stejném závodě se počítá i s výrobou elektrického modelu Taycan a také s jeho terénnější variantou Taycan Cross Turismo.

Modely 911 a 718 však nejsou jedinými, které si zákazníci Porsche nechávají přetvářet k obrazu svému. Rostoucí popularita velkých modelů se čím dál tím častěji projevuje zájem o upravenou Panameru. Důkazem toho je i práce oddělení Exclusive Manufactur a jejich Panamera Sport Turismo. A i přesto, že vozy od Porsche upravené přímo na míru nejsou tak drahé jako speciality od Bentley či Rolls-Royce, rozhodně se nejedná o naprosto dostupné vozy.