Německý producent luxusních sportovních vozů, které jsou vyráběny převážně ručně se vrací na scénu. První informace o Projectu Gecko začínají vyplouvat na povrch.

Wiessman ožívá

Automobilka vznikla v roce 1988, ovšem v posledních letech byla spíše v útlumu. Změnit by se to však mělo v příštím roce, kdy společnost uvede zcela nový model, který prozatím nese označení Projekt Gecko. Vznikat bude v původní továrně společnosti v německém Dülmenu a prozrazuje o sobě první zajímavosti.

Tvůrci v něm chtějí to nejlepší z historie automobilky i z její současnosti. Výrazný design a luxusní provedení budou zachovány a navážou na úspěchy svých předchůdců. Ve srovnání s nimi se však máme připravit jen na drobnější vzhledovou evoluci. Mezi největší novinky bude patřit zcela nová odlehčená platforma a moderní motor.

„Poslední nezávislý německý výrobce sporťáků je zpět a má před sebou vzrušující budoucnost, na kterou se těšíme. Když jsme se vydávali na tuto cestu, řekli jsme si, že chceme přepracovat ikonu. A víme, že jdeme správným směrem,“ řekl Berry při prozrazování prvních podrobností o Projectu Gecko.

Za celým projektem stojí právě Berry , který se na pracech spojil se svým bratrem Sahirem. Je to podobný příběh, jako ten z roku 1988, kdy automobilka vznikla pod bratry Martinem a Friedhelmem Wiesmannem. Nový vůz by měl být výsledkem tříleté práce práce inženýrů a designérů.