Německá automobilka v tichosti poodhalila snímek, který zobrazuje nejnovější koncert jejích elektrického automobilu.

Nový elektromobil?

Tajemný koncept se objevil na snímku, na kterém byly zobrazeny další modely prezentující elektrifikaci značky. Vepředu je produkční model Audi e-tron, a v jeho pozadí jsou koncepty Q4 e-tron a e-tron GT.

Zahalená novinka ukazuje jen kousek svého předního nárazníku, který je možnou změnou v přístupu automobilky ke svým maskám s výraznou maskou chladiče. Nově by mohl masky tvořit pevný panel po obou stranách obklopený ostrými hranami s menšími přívody vzduchu pro chlazení elektrických komponent pod kapotou.

Svými rozměry by se mohl model podobat modelu A7 Sportback, kvůli vyšší podlaze, ve které jsou uloženy baterie však došlo k navýšení linie střechy. Základem vozu by měla být platforma PPE, na jejímž vývoji se Audi podílí s Porsche.

Vysoce postavený zdroj měl navíc potvrdit, že design vozu stále není kompletní, a proto automobilka ani zatím z vozu neodhalila víc. Platforma PPE, by měla doplňovat platformu J1, na které stojí například modely Porsche Taycan či Audi e-tron GT. Ovšem J1 je zaměřena na vysoký výkon a nižší hmotnost PPE by měla nabízet lepší variabilitu. A to znamená, že by se do budoucna mohla stát základem pro celou řadu modelů elektrickým pohonem v nejrůznějších karosářských úpravách, včetně prémiových sedanů a SUV.