Automobilka Jeep se chystá nabízet více modelů. Na místo velkých mašin se však zaměří na ultrakompaktní crossover, který by se měl svou velikostí přiblížit Suzuki Jimny.

Malý ale výkonný

Jeep se chystá v příštích letech nabídnout hned několik velkých novinek. Mimo nové generace modelu Grand Cherokee, který dorazí i v sedmimístné variantě, se dočkáme i dlouho avizovaného prémiového modelu Grand Wagoneer. Nejnověji se navíc hovoří o přírůstku na zcela opačné straně velikostního spektra modelů.

Známý výrobce SUV a offroadů se chystá nabídnout v roce 2022 nový ultrakompaktní crossover, který by se měl zařadit po boku modelu Renegade. Nový model by měl nabídnout praktičnost pro každodenní využívání, ale zároveň s ním nebude problém vjet do špatného terénu.

„Auto bude možné použít jako drsný Jeep, ale současně bylo navrženo i ke každodennímu použití,“ uvedl Marco Pigozzi šéf marketingového oddělení evropského zastoupení značky Jeep. Dle jeho informací by se měla délka vozu pohybovat okolo 4 metrů.

Zároveň se nabízí myšlenka, zda bude model elektrický vzhledem ke snahám automobilky elektrifikovat. I to do určité míry Pigozzi potvrdil, když řekl: „Máme schopnosti nabídnout elektrifikaci podle našich potřeb.“

Momentálně však není ani jasné, na jaké platformě bude vůz stát. Koncern FCA by mohl vsadit například na nové modely 500 nebo Panda, které by měly být představeny v příštích letech. A minimálně u Pandy, tedy pokud opět nabídne populární verzi 4×4, by mělo být možné využít platformu bez zásadních změn.

Vzhledem k chystanému spojení koncernů FCA a PSA se však nabízí i možnost modulární CMP platformy od PSA, který je připravena i na zástavbu elektromotoru. Tu momentálně používá například Peugeot 2008.