Renault má vytvořený dokument, který mapuje elektrifikaci celé značky. Zároveň prozrazuje, že by se elektrického pohonu mohla dočkat i Dacia.

Nově a elektricky

Renault nedávno zveřejnil zajímavé dokumenty uplynulý rok, které mimo jiného zahrnují i zajímavou produktovou mapu, která přibližuje plány značky na elektrifikaci jak Renault, tak i Dacie.

Prvním modelem Renaultu, kterou s elektrickým pohonem byl model Zoe. Letos bychom se měli dočkat řady dalších modelů, a to jak hybridních, tak i čistě elektrických. Na období 2021 až 2020 je připraveno dalších osm modelů, přičemž dva z nich budou vycházet z již existujících vozů. Zbylá šestice bude představovat zcela nové elektrické modely.

Vůbec nejzajímavější je ale právě ona dvojice nových elektromobilů, protože jedním z nich by měl být první vůz postavený na platformě CMF-EV, jehož příchodu se dočkáme později. Druhý elektromobil by měl nést jméno Urban City car a bude prodáván pod hlavičkou Dacie.

Mimo data uvedení bohužel dokument více neprozrazuje, ale i přesto se objevila řada zajímavých spekulací. Tou nejčastější je samozřejmě původ elektromobilu, protože je víceméně jasné, že půjde o vůz převzatý od mateřské značky Renault.

Dacia by mohla mít na výběr minimálně ze dvou možností. Tou první je použít jako základ elektrické Twingo. Druhou je již dříve diskutované elektrická verze crossoveru Renault K-ZE, který se představil na čínském trhu v minulém roce. A právě tato varianta se zdá prozatím nejpravděpodobnější.

Ještě zajímavější bude cena malého elektromobilu. Dacia je levnou značkou a je jen otázkou, zda si bude schopna uchovat tento statut i v momentě, kdy se pustí do prodeje elektromobilů. V Číně se momentálně Renault City K-ZE prodává za částku okolo 200 tisíc korun.