Nový Defender si střihnul jednu z rolí i v přicházející bondovce jménem Není čas zemřít. A přesně v tomto stylu pojal Land Rover i celou reklamu na svou novinku, které dává pořádně zabrat.

No Time to Die

Nová generace Defenderu se sice představila již v loňském roce, ovšem první zákazníci se automobilu dočkají až letos na jaře, a proto automobilka spouští televizní reklamní kampaň k novince až nyní. A dělá to skutečně neotřelým způsobem.

Použila v něm záběry ze zákulisí natáčení nové bondovky jménem Není čas zemřít, ve které se Defender účastní automobilové hodinky ve velice drsném prostředí. Zapomeňte na silnice, zde se cestou stává zelená louka a koryto řeky. Jedná se o klasické prostředí domoviny vozu, které mu dávají dostatek prostoru na předvedení jízdních schopností.

V reklamě tak nechybí brodění hustým bahnem, sprint přes travnaté louky plné hrbolů. Nechybí ani skok dlouhý 30 metrů a nechybí ani havárie. Land Rover odvážně připustil, že ne vždy může takové dovádění vyjít, ale ve stylu hesla není čas zemřít, Defender nerozhází ani převrácení přes kabinu.

Ony akční záběry má na starosti koordinátor kaskadérských scén Lee Morison, který spolupracoval se supervizorem za speciální efekty a akční vozidla Chrisem Courbouldem. Za volantem se mimo jiné posadila i anglická závodnice a kaskadérka Jessica Hawkinsová, která je známá například z ženské W Series.

Při natáčení nové bondovky bylo použito hned 10 kusů nového Defenderu, a nechyběl mezi nimi ani ten s výrobním číslem VIN 007, tedy stejné kódové označení, jaké má i agent Jejího Veličenstva. Mimo Defenderů Land Rover pro natáčení poskytl i Range Rover Sport SVR a historický Land Rover třetí série spolu s původním Range Roverem.