ŠKODA OCTAVIA RS iV je dravá a přitom ekologická.

Mezi motoristickými nadšenci je OCTAVIA RS pojem. Sportovní provedení bestselleru značky ŠKODA se teď představuje ve zbrusu nové podobě. Verze RS ve čtvrté generaci modelu OCTAVIA je totiž plug-in hybrid a patří tedy zároveň do rodiny modelů iV.

ŠKODA OCTAVIA RS iV

Nová ŠKODA OCTAVIA RS iV dostává plug-in hybridní ústrojí složené z motoru 1.4 TSI a elektromotoru s výkonem 85 kW. Výsledkem je systémový výkon 180 kW (245 koní), což je doposud nejvyšší základní hodnota u modelu RS. Díky elektrifikovanému pohonu se mohou motorističtí nadšenci u modelu RS těšit na ještě lepší dynamiku.

OCTAVIA RS iV se od standardních modelů čtvrté generace nejprodávanějšího mladoboleslavského typu liší i po stránce designu. „Specialitou nového typu OCTAVIA RS iV je nová příď s černou maskou chladiče a logem RS pod emblémem značky, dynamický a ostře řezaný nárazník s LED mlhovými světlomety, velkými nasávacími otvory s leskle černým orámováním, to vše podtržené širokým předním spojlerem rovněž v černém lesklém provedení,“ popisuje první vizuální odlišnosti Karl Neuhold, vedoucí designu exteriéru vozů ŠKODA.

Černý lesklý motiv se promítá i v bočním profilu vozu, tímto způsobem jsou provedeny rámy oken, zpětná zrcátka a také výrazná a aerodynamicky propracovaná kola s průměrem ráfků až 19 palců. Na zádi pak nemůže chybět výrazný spojler. Najdeme tam také výrazný nárazník s černými aerodynamickými elementy po stranách a mohutným difuzorem ve spodní části.

Praktická a sportovní je nová OCTAVIA RS iV samozřejmě i v interiéru. „Nejvýraznějším prvkem tu jsou sportovní sedadla s diamantovým vzorem prošívání a emblémem RS,“ ukazuje Kateřina Vránová z oddělení Color&Trim. Sedadla mohou být nově v plně textilním provedení nebo v kombinaci materiálu Suedia, kůže a umělé kůže, na palubní desce nechybí doplňky v karbonovém vzhledu a opět čalounění Suediou. Stejný materiál s dekorativním barevným stehem je i ve výplních dveří. A povinnou změnou je samozřejmě sportovní volant s logem RS.

Nová ŠKODA OCTAVIA RS iV se tak bez pochyby řadí na vrchol nabídky čtvrté generace modelu OCTAVIA. Zároveň ovšem rozšiřuje i rodinu k životnímu prostředí šetrných vozů iV a ukazuje, jak všestranné vozy ŠKODA umí být. OCTAVIA RS iV je totiž nejen rychlá, dynamická a přitom praktická, ale nově je také ekologická a kromě radosti z jízdy nabídne i čistě elektrickou jízdu zcela bez emisí s dojezdem 60 km podle standardu WLTP.