Elektromobil od výrobce elektroniky Sony si odbyl svou premiéru na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Sony s jeho výrobou prý nepočítá, i přesto se vůz dostane na silnice.

Nerozmyslelo si to Sony?

Prototyp vzbudil pořádný zájem ze strany médií i fanoušků. Známý výrobce elektroniky totiž ukázal vůz s elegantním designem a množstvím moderních technologií. Pod kapotou přitom ukrýval dvojici elektromotorů o výkonu 200 kW, které měly zaručit akceleraci z 0 na 100 za 4,4 sekundy a maximální rychlost 239 km/h.

Koncept na první pohled působil dojmem, že by mohl okamžitě jít do výroby, ovšem Sony o pár dní později prohlásilo, že projektem pouze chtělo přispět k evoluci vozů, především po stránce technologické. Výroba Vision-S prý není v plánu. I přesto vůz na silnice zamíří.

Koncept byl totiž po své premiéře přepraven zpět do vývojového centra so rakouského Grazu, kde sídlí společnost Magna Steyr, která je odpovědná za postavení vozu. Ta nyní bude automobil s dalšími partnery připravovat na testovací jízdy po veřejných silnicích.

Podobný krok je velice překvapivý a stále více lidí si klade otázky, zda to přeci jen Sony s výrobou nemyslí vážně. Koncept Vision-S se totiž dočkal velice pozitivního přijetí a stále sílící elektrifikace jeho příchodu jen nahrává.

Jenže skutečnou může být zcela jiná. Na konceptu totiž spolupracovala řada společností ze světa automobilového průmyslu, které si chtějí na konceptu vyzkoušet funkčnost jednotlivých komponent v ostrém provozu. Mezi tyto společnosti patří například Nvidia, Bosch, Continental, ZF či Qualcomm.