Bentley elektromobilita se zatím nepotkali. To by se však mělo během několika let změnit.

Bentley a jeho elektrické plány

Bentley před pár lety vystoupilo ze zajetých kolejí a pustilo se do segmentu luxusních SUV se svým modelem Bentayga. A již brzy by měla přijít další nečekaná změna, kterou bude prémiový elektromobil.

Prozradil to generální ředitel společnosti Adrian Hallmark. Nejvyšší vedení prozradilo, že první elektromobil značky přijde zhruba v polovině dekády. To je poměrně pozdě, ovšem Bentley má svůj důvod, kterým jsou náklady na baterie. Ty by podle britského výrobce negativně ovlivnili cenu vozu.

„Akumulátory jsou klidně šestkrát dražší než motor a motor je dvacet procent ceny auta. Jednoduchá matematika říká, že takové auto se značně prodraží. Elektromobily jsou drahé právě kvůli bateriím,“ řekl Hallmark. Podle analýzy automobilky by měly být dostupnější za pět až šest let.

I přesto nejspíš nemůžeme očekávat vůz, který bude excelovat v dojezdu či rychlosti nabíjení. „Přemýšleli jsme, jestli nepostavit elektrický vůz s dojezdem 160 kilometrů na jedno nabití. A řekli jsme si, proč vlastně ne? Ale opravdu to chceme? Na to zatím odpověď hledáme,“ naznačil Hallmark.

Bentley během minulého roku představil koncept EXP 100 GT, což byla vize bateriového vozu se čtyřmi elektromotory o výkonu 986 kW. Na 100 km/h se tato limuzína dostane pod 2,5 sekundy a její maximální rychlost je až 300 km/h.

Velkým tématem je také uhlíková neutralita. Bentley by se rádo stalo první automobilkou celého koncernu Volkswagen, která neutrality dosáhne.