Lamborghini přerušuje svou výrobu. Kvůli koronaviru

Itálie vyhlásila celostátní karanténu, ovšem automobilový výrobci fungovali dál. Ovšem Lamborghini již nyní zastavilo produkci.

Koronavirus zastavuje výrobu

Pandemie koronaviru se mimo jiné silně podepisuje i na automobilovém průmyslu. Jedná se hlavně o výrobce v nejrizikovějších oblastech, tedy v oblasti Číny a nyní také italské automobilky, které i navzdory vyhlášené karanténě dále pokračují ve výrobě. Zatímco Ferrari oznámilo, že jede dál, konkurenční Lamborghini produkci dočasně zastavilo.

Automobilka Lamborghini na odporu vládních směrnic zintenzivnila opatření proti koronaviru a uzavřela své prostory od 13. března do 25. března 2020, jak oznámil italský výrobce sídlící v městečku Sant’Agata Bolognese. Ta je součástí provincie Emilia-Romagna, která patří mezi nejzasaženější oblasti.

„Toto opatření je v mimořádné situaci, v níž se právě v Itálii nacházíme, aktem sociální odpovědnosti a vysoké vnímavosti vůči našim lidem,“ říká přímo generální ředitel Lamborghini Stefano Domenicalli.

Datum se odvíjí od nařízení italské vlády, kvůli kterému jsou do té doby zavřené i veškeré obchody. Výjimku mají pouze lékárny či prodejci potravin. Továrny mohou vyrábět dál, ovšem se zajištěním preventivních opatření.

Lamborghini se přitom nacházelo ve velmi dobrém období a trhalo prodejní rekordy. Letos chtělo v trendu zvýšených prodejů pokračovat.

Není však jednou společností, kterou pandemie ohrožuje. S logistikou a nedostatky výrobních dílů se momentálně potýká celá řada automobilek. A týká se to i některých koncernových kolegů.