Automobilka sice premiéru nového modelu odložila, přesto nepřestává upozorňovat na jeho přednosti.

Maratonec Lucid Air

Elektrický sedan Lucid Air měl být původně odhalen ještě v tomto roce, ovšem koronavirová pandemie jeho premiéru oddálila až na příští roku. Ovšem aby nepřišla o pozornost, zveřejnila alespoň video z testování své novinky, která dokázala, že si na jedno nabití dokáže poradit s pořádně dlouhou štrekou.

Absolvovaná cesta vedla ze San Francisca do Los Angeles, což znamená zdolání vzdálenosti přibližně okolo 400 mil. Elektrický sedan přitom cestu absolvoval bez jediného zastavení u dobíjecího stojanu, díky čemuž dosáhl dojezdu 644 kilometrů na jediné nabití. V Los Angeles byl připojen na nabíječku a druhý den ráno se vydal na další, stejně dlouhou, trasu.

Novinka tím dokázala, že slibovaná čísla rozhodně nejsou jen papírovou záležitostí, ale elektromobil dokáže skutečně efektivně ukrajovat jeden kilometr za druhým lépe než všechny ostatní elektromobily, které mají dojezd okolo 400 kilometrů.

Podobný dojezd má snad již jen Tesla Model S Long Range Plus a podobný dojezd by měla nabídnout i nedávno představená platforma GM, kterou lze vybavit akumulátorem o kapacitě 200 kW.

Lucid Air k tomu však přidává i pořádnou rychlost. Z 0 na 100 km/h by měl vystřelit za 2,5 sekundy a jeho maximální rychlost se přibližuje k 320 km/h. Konkrétní detaily ohledně velikosti akumulátoru či čas dobíjení prozrazeny zatím nebyly. Základní model by se však měl prodávat od částky 60 tisíc dolarů, tedy asi 1,5 milionu korun. Prodej pak bude automobilka uskutečňovat stejným způsobem jako Tesla, tedy výhradně prostřednictvím vlastních studií.