Elektrický Hummer si měl za několik týdnů odbýt svou světovou premiéru. Ovšem koronavirus vše zkomplikoval, a tak je jeho premiéra jedním velkým otazníkem.

Musíme si počkat

Návrat Hummeru, jako jednoho z modelů v nabídce značky GMC, byl s velkou slávou ohlášen na letošním ročníku Super Bowlu. Automobilka tehdy uvedla několik velice zajímavých parametrů i siluetou vozu. Kompletní vůz ale měl být odhalen až 20. května.

V té době však ještě nikdo netušil, jaké následky bude mít koronavirus, který v té době již řádil v Číně. Ten se postupně rozšířil do celého světa, a ochromil řadu odvětví, automobilového nevyjímaje. I z toho důvodu, se nakonec GM rozhodlo, že premiéru elektrické novinky nakonec odloží, a to na neurčito.

„Ačkoliv se nemůžeme dočkat chvíle, kdy ukážeme GMC Hummer EV světu, rozhodli jsme se přesunout premiéru z původního data 20. května. V mezidobí bude práce vývojového týmu pokračovat bez přerušení a podle plánu. Vyzýváme všechny, aby zůstali naladěni na další příběhy o neuvěřitelných schopnostech tohoto super trucku, které povedou až k jeho oficiální premiéře,“ píše se v tiskové zprávě společnosti.

Datum premiéry je tedy momentálně velkou neznámou. Vývoj automobilu by ale podle GMC měl pokračovat i nadále v podle původních plánů a uvedení na trh by nemělo nic ovlivnit. GMC chce totiž elektrický pick-up dostat do prodejen na podzim příštího roku. A to hlavně proto, aby dokázalo udržet tempo se svou konkurencí, jako je Ford či Tesla která taktéž elektrizuje své pick-upy.

Za tuto nepříjemnou zprávu GMC nabídlo alespoň krátké video, ve kterém je elektrický Hummer vidět při průjezdu po lesní cest. Auto je ale tak daleko od kamery, že je pozorování detailů v podstatě nemožné.