Čínská automobilka Aiways dává již delší dobu najevo, že by ráda vstoupila na evropský trh. Pevní větší dodávka elektromobilů však nezamíří na pevninu, ale na francouzskou Korsiku.

Po Korsice elektricky

Právě francouzský ostrov ve středozemním moři by měl být cílem první velké dodávky. Objednávku učinila půjčovna aut Filippi Auto, které chce pomocí modelu Aiways U5 elektrifikovat na Korsice až 70 % své flotily.

Společnost by měla již během tohoto léta nabídnout nabízet několik desítek až stovek elektromobilů. Čínské automobilce by takovéto podobné masové nasazení mohlo pomoci se získáváním důvěry od evropských zákazníků.

Bohužel přesně číslo dodaných vozů a plánů spojených s nabíjecí infrastrukturou prozatím nejsou známy. Více informací by mělo přijít v červnu, kdy také čínská automobilka spustí objednávky pro klasické zákazníky.

Jak automobilka již dříve zveřejnila. Její vozy budou nejdříve k dispozici na dánském, francouzském, německém, nizozemské, norském a švýcarském trhu. První zákazníci si přitom nebudou moci vůz přímo koupit, ale pouze krátkodobě či dlouhodobě pronajmout.

Novinka U5 by měla nabídnout dojezd až 400 kilometrů dle WLTP. Její výkon by měl být až 140 kW a doba nabíjení by měla být 40 minut v případě, kdy v akumulátoru zbylo 20 % energie a dotyčnému postačí, pokud bude svůj akumulátor nabíjet na 80 % kapacity baterie.