Ačkoliv nemá návrh přímo s automobilkou mnoho společného, rozhodně stojí za povšimnutí.

Dacia tak trochu jinak

Značka Dacia boduje především svou nízkou cenou a jednoduchou technikou. Její vozy nejsou nehezké, ale funkce zde většinou dostává prostor před estetikou, a proto je vzhled a elegance tak trochu v pozadí. Jenže nezávislý grafik ukázal, že jde toto všechno spojit dohromady a vytvořil návrh Dacie pro příští desetiletí.

Automobilka jako taková nemá s tímto virtuálním konceptem mnoho společného a jen těžko se někdy dostane do sériové podoby, i přesto je velmi zajímavý. Autor jej označuje za duchovního nástupce Dacie 1300, která se prvně představila v roce 1969.

Vize pojmenovaná Sentry je elektromobil určený pro kupce z Evropy. Svou filosofií vybočuje z levných standardů Dacie. Má LED techniku, kamery místo zrcátek a zapuštěné kliky dveří. Vůbec nejzajímavější jsou ale proporce vozu.

Délka 5040 mm, šířka 1907 mm a výška 1506 mm spolu s rozvorem 2851 mm jsou vskutku velkorysé. Například takový mercedes třídy E je o 117 milimetrů delší, ale má o 88 mm kratší rozvor. Pohled z boku proto u studie působí lehce komicky.

Je jasné, že se Dacia bude i v příštích deseti letech držet svého kopyta a do podobných bláznovin se určitě nepustí. Bylo by však zajímavé sledovat, jak by zákazníci na takový vůz zareagovaly, a zda by o něj byl zájem.