Nový Hyundai Tucson přichází

Hyundai představila novou generaci modelu Tucson, který se dočkal nejen přepracovaného designu, ale dostane také pořádnou porci elektrifikovaných pohonných jednotek.

Revoluční klasika

Tucson je kompaktní SUV nabízené od roku 2004 a za tu dobu si na své konto připsal na Sedm milionů prodaných kusů. Minulá generace vozů byla velmi populární a přesto se automobilka odhodlala ke kroku, ve kterém neuskutečnila evoluci vozu, ale rovnou rozpoutala malou revoluci.

Ta se týká především designu automobilu, který se opírá o nový designový jazyk pojmenovanou Sensuous Sportiness. Ten promlouvám především skrze ostré hrany a extravagantní styl, které jsou znát hlavně v předních partiích. Automobilka se nechala slyšet, že díky tomu bude vůz jasně rozeznatelný v již tolik nabitém segmentu kompaktních SUV.

Revoluce se koná také v interiéru vozu. Ústředním prvkem je zde obrazovka multimediálního systému, začleněná do středového panelu. Ta je doplněna o dotykové ovladače pod svou plochou, skrze které lze ovládat klimatizaci a další funkce vozu.

Změnu prodělal i digitální přístrojový panel, který pozbyl tradiční kapličky a nově přibyla i linie, která obtáčí celou posádku a která obsahuje i výdechy ventilace. Na středovém tunelu lze také nalézt tlačítka, kterými je ovládána automatická převodovka.

Změny se odehrávají i pod kapotou, kde je nabídka elektrifikovaných motorů, o které Hyundai tvrdí, že je nejrozsáhlejší v celém segmentu. K dispozici je totiž benzínový i naftový mildhybrid, full hybrid i plug-in hybrid.

Novinka je globálním modelem. Na domácím, tedy korejském trhu se začne prodávat ještě tento měsíc, jinde ve světě, a to i včetně Evropy, pak vstoupí do prodejů v první polovině roku 2021. O výrobu vozů pro Evropské trhy by se měl postarat závod v českých Nošovicích.