Aznom Automotive je Italská automobilka, která slibuje příchod hyperluxusní limuzíny, která by si měla poradit s každým terénem.

Limuzína na italský způsob

Okázalé prémiové automobily schopné zdolat i lehčí terény by měl již brzy do svých řad přivítat další novinku. Nebude se však jednat o jen tak ledajaké SUV, ale o extravagantní sedan s vysokým podvozkem a výkonným motorem, který by měl být schopen zdolat každý terén, jak uvádí jeho výrobce.

Jméno této limuzíny bude Aznom Palladium, na jehož tvorbě se podílelo také turínské designové centrum Camal Studio. První skica byla představena v létě tohoto roku, přičemž premiéra je naplánována na italský autosalon v Milánu, který se uskuteční od 29. října do 2. listopadu.

K novince prozatím není známo příliš mnoho informací. Výrobce prozradil pouze rozměry, které by ovšem měly být velice velké. Na délku má automobil přibližně 6 metrů a jeho výška by měla dosahovat až dvou metrů. To jsou rozměry, kterých dosahuje například Pick-up Ford F-150 s čtyřmístnou kabinou.

Nabízí se otázka, na jakém základu bude novinka postavena. V roce 2018 se totiž novinka představila koncept na základu pick-upu RAM-1500. Palladium by tedy mohlo být postaveno na dalším již existujícím základu, ovšem vyloučena ani zcela vlastní platforma.

Z představených snímků vozu je zcela citelná inspirace tvary značky Rolls-Royce. To prozrazuje hned čelní pohled na hranatou masku vozu se stejně tvarovaným chladičem a výraznými lamelami.

V profilovém pohledu vynikají především velká kola a svalnaté blatníky spolu s výraznou světlou výškou. Záď působí velice dynamicky i díky výraznému difuzoru s dvojitou koncovkou výfuku.

Některé díly by měly být vyrobeny z karbonu a prémiové materiály by měly být použity i prémiové materiály včetně koženého čalounění, dřevěného obležení, chromu a dalších. Například zadní sedačka připomíná spíše luxusní gauč, než sedadlo ve vozidle. A je jasné, že osoby, které se na něj usadí budou mít k dispozici i bar a obrazovku.