Jejich roboty jste již nejspíše někdy viděli. Boston Dynamics pracuje ne výjimečně mobilních, ale také trochu podivné roboty. Ty zaujali i Hyundai, která se rozhodla celou společnost zakoupit. Aktuálně v ní drží zhruba 80 %, které zakoupila od gigantu SoftBakn Group. Ten si ponechal zbylých 20 %. Celková hodnota Boston Dynamics je aktuálně odhadována na 1,1 miliardy amerických dolarů.

Robotické zítřky

Společnost chce pokračovat na vývoji pokročilých robotických systémů. Hyundai chce pak tyto technologie využít pro zlepšení schopností jejích automobilů, především těch autonomních. Využívat chce především technologii vnímání prostředí a autonomní pohyb v něm bez jakéhokoliv nebezpečí. Oba podniky by také měly vzájemně spolupracovat na vývoji řešení pro výrobu robotických komponentů a inteligentních logistických řešení.

Další výhodou pro Hyundai je strategická pozice Boston Dynamics, které má své základny jak v Bostonu, tak i Silicon Valley, takže je automobilka díky tomu na dosah ruky k novým talentům, a i případným partnerům.

„Obchodní podnikání společnosti Boston Dynamics rychle rostlo, protože jsme uvedli na trh prvního robota, který dokáže automatizovat opakující se a nebezpečné úkoly na pracovištích určených pro mobilitu na lidské úrovni. My a Hyundai sdílíme pohled na transformační sílu mobility a těšíme se spolupracovat na urychlení našich plánů umožnit světu špičkovou automatizaci a pokračovat v řešení nejtěžších výzev robotiky na světě pro naše zákazníky,“ řekl Robert Playter, generální ředitel společnosti Boston Dynamics.

V oznámení dohody Hyundai uvádí, že by také ráda nakonec dostala humanoidní roboty do zařízení jako jsou nemocnice další místa, kde je potřeba nepřetržitá péče o osoby. Hyundai by také chtěla oživit projekt Asimo, kterého chce postavit proti Atlasu od Boston Dynamics v zábavním formátu, jímž je jihokorejská automobilka sponzorem.

Hyundai by ve spolupráci s Bostony Dynamics nakonec ráda vyvinula humanoidního robota, který by byl schopen péče o pacienty v nemocnicích a dalších zařízení. Zároveň chce také oživit svůj projekt Asimo a tohoto robota postavit proti Atlasu od Boston Dynamics ve speciálním formátu robotických válek, který sponzoruje