Samotné Subaru o své nové bestii prozatím mlčí, ovšem australské zastoupení přeci jen vypustilo několik informací na povrch.

Velká věc

Ostré modely Subaru WRX a WRX STI z evropského trhu sice již zmizeli před nějakou dobou, přesto má toto auto v paměti mnoho milovníků vytříbené automobilové technologie. Proto i lidé z Evropy netrpělivě vyhlížejí novou generaci, který by se měla představit v dubnu příštího roku.

Jenže toto datum se pomalu blíží, ale bližší informace stále chybí. Subaru o své novince totiž pořád zarytě mlčí, špionážní fotografové zatím nepořídili ani jeden snímek maskovaného prototypu a vše tak i nadále zůstává dokonale utajeno. Jenže hradbu mlčení nyní trochu narušilo australské zastoupení.

Během slavnostní akce, během které tamní zastoupení předávalo nový model WRX STI s pořadovým číslem 10 tisíc novému majiteli, se také rozpovídalo o nové generaci. A nechalo se slyšet, že novinka bude posouvat hranice výkonu a technologií ještě dál, než předchozí generace.

Méně se toho už asi ani říct nedalo, ale alespoň je to nový materiál pro řadu spekulací o technické nového WRX STI. Pod kapotou by měl být zabudovaný 2,4 litrový přeplňovaný motor z modelu Ascent, který by měl nabízet výkon až 400 koní.

Po designové stránce by se měla novinka výrazně inspirovat vzhledem nové generace Subaru Levorq a mohly by být přítomny i některé prvky z konceptu Viziv Performance STI, který automobilka slavnostně představila na tokijském autosalonu v roce 2018.

Bližší informace však prostě nejsou. Automobilka nechtěla nic víc komentovat, ani prozradit detaily o jeho motoru. My si však klademe tu nejdůležitější otázku. Podaří se modelu WRX STI vrátit na evropské trhy? Obáváme se nejhoršího, protože absence nové generace populárního kupé BRZ, které by automobilce až příliš zvedlo flotilové emise, nenaplňuje nikoho příliš velkým optimismem.