O Tesla s čistě užitkovým zaměřením se mluví již od roku 2018 a jak se zda, tato myšlenka stále není mrtvá. Elon Musk přišel již s celou řadou na první pohled bláznivých nápadů, které se ve finále skutečně zrealizovaly.

Elektrická dodávka s logem T na přídi

Mezi tyto nápady patří například možná spolupráce s Daimlerem, jejíž cílem by měl být vznik nové elektrické dodávky ve stylu Sprinteru. O této možnosti Musk mluvil před třemi lety a nyní na tento projekt opět padla řeč.

Užitkové vozy nejsou Tesle cizí, jak prozrazují modely Semi a Cybertruck. Ty by ale již brzy mohla doplnit i ona užitková elektrododávka, o které Musk nyní prohlásil, že na ní přijde vhodná chvíle.

V tuto chvíli samozřejmě není vůbec jasné, jestli je spolupráce s Daimlerem v řešení, případně zda již probíhá, nebo si Tesla chce podobný model vyrábět sama. Navíc ani není jasné, kdy bychom se mohli takového vozu dočkat. Tesla by však neměla otálet, jelikož se začíná konkurence probouzet a Jak Mercedes, tak například i Ford své elektrické dodávky již představily.

Musk ovšem nezapomněl připomenout, že vůbec největší překážkou v expanzi do dalších sektorů je pro Teslu nedostatek akumulátorů. „Počet baterií je nyní zásadně omezen. Pokud se člověk nepodílí na procesu výroby, nedokáže si ani trochu představit, jak náročné to je,“ nechal se slyšet Musk, který dokonce produkci baterií označil za vůbec nejtěžší věc na světě.

To napovídá, že Tesla se prozatím bude soustředit na novinky, se kterými se pomalu chystá na trh až pak možná bude prostor pro elektrické dodávky.