Kia již delší dobu pomaličku představovala svou novinku EV6. Vždy však odhalila jen trochu z nového vozu, což nyní odčinila představením kompletně celé podoby automobilu několik týdnů před oficiální premiérou.

Základní pilíře

Automobilka si vzala za svůj sportovní design, který se inspiroval crossoverem. Zároveň se jedná o automobil, který pracuje se zcela novým designoým směrem, kterým se automobilka vydala. Ten podle svých tvůrců stojí na několika základních pilířích, které jsou spíše PR nástrojem, možná v něm však některý z nich naleznete. Pokud ne, pak vám jejich použití vysvětlí v následujícím videu sám Karim Habib, šéf designu v jihokorejské automobilce.

„EV6, je první specializovaný elektromobil Kia. Jedná se o přehlídku progresivního designu a elektrifikovaného výkonu zaměřeného na člověka. Pevně ​​věříme, že EV6 je přesvědčivý a relevantní model pro nový trh s elektromobily. S EV6 jsme se snažili vytvořit výrazný a působivý design pomocí kombinace sofistikovaných, high-tech funkcí na čistých a bohatých svazcích a zároveň poskytnout jedinečný prostor jako futuristický EV,“ vysvětluje Habib.

Kia o EV6 mluví jako o jedinečném elektromobilu z toho důvodu, že vůbec poprvé přichází s elektromobilem postaveným na čistě elektrické platformě. Jedná se o koncernovou E-GMP, kterou vyvinula Hyundai a na které stojí již její model Ioniq 5.

Přesné technické specifikace Kia zatím neprozradila a není známo ani přesně datum, kdy by se tak mělo stát. Kia však naznačila, že premiéra proběhne koncem března.