› Robustní SUV s velkorysým prostorem – vytvořené na míru pro indický trh
› ŠKODA AUTO nabízí v Indii exkluzivní barvy karoserie oranžová Honey a červená Tornado
› LED technologii využívají přední světlomety i zadní světla, v nabídce jsou kola z lehké slitiny až do velikosti 17“

ŠKODA KUSHAQ

ŠKODA KUSHAQ je navržena na míru požadavkům indických zákazníků. Vyniká výrazným, robustním designem se zvláštním nádechem Indie. Zvýšená světlá výška, velká kola a inovativní design dodávají vozu harmonický vzhled. KUSHAQ také vyniká velkorysým prostorem typickým pro značku ŠKODA. V závislosti na výbavovém stupni KUSHAQ nabízí LED přední světlomety, koncová a brzdová světla jsou standardně vybavena LED diodami. Speciálním prvkem je metalický lak v odstínu oranžová Honey a odstín červená Tornado, které ŠKODA AUTO nabízí exkluzivně na indickém trhu.

Představením vozu KUSHAQ vstupuje ŠKODA AUTO na indickém subkontinentu poprvé do rychle rostoucího segmentu kompaktních SUV. KUSHAQ, který byl vyvinut speciálně pro indický trh, je po vozech KODIAQ a KAROQ již třetí SUV nabízené v Indii. Vzhled specifický pro indický trh zajišťuje metalický lak v odstínu oranžová Honey a odstín červená Tornado. Jedná se o exkluzivní barvy nabízené pro indický trh. Nové SUV je dále dostupné v odstínech bílá Candy, v metalickém laku stříbrná Reflex a Carbon Steel.

Díky ideálním rozměrům se skvěle hodí do indických velkoměst

KUSHAQ, který je postaven na bázi modulární platformy MQB-A0-IN upravené společností ŠKODA AUTO speciálně pro indický trh, se díky inovativnímu designu a ideálním rozměrům skvěle hodí do indických velkoměst. Délka vozu činí 4 221 mm, šířka 1 760 mm a výška 1 612 mm. Díky rozvoru 2 651 mm, který paří k největším ve své třídě, a světlé výšce 188 mm vypadá vůz opticky větší. ŠKODA KUSHAQ nabízí velkorysý prostor pro pět cestujících a velký zavazadlový prostor o objemu 385 l. Základní výbavový stupeň Active je standardně vybaven 16“ ocelovými koly Lhotse. Součástí výbavového stupně Ambition jsou 16“ kola z lehké slitiny Grus. Verze Style je standardně vybavena dvoubarevnými 17“ koly z lehké slitiny Atlas, které dodávají vozu optické akcenty.

Ostře řezané přední světlomety vozu ŠKODA KUSHAQ jsou dvoudílné. Od výbavového stupně Ambition se v horní části světlometů za krystalickým sklem nachází jeden LED modul pro potkávací a dálkové světlo a úzká LED lišta ve tvaru L pro světlo denního svícení. Směrové světlo a mlhové světlomety, které se nachází ve spodní části světlometů, využívají klasické žárovky. U výbavového stupně Active, který využívá halogenové žárovky, se ve spodním díle světlometů nachází světlo denního svícení. Zadní světla s typickými krystalickými prvky ukazují ve spojení s odrazkami pro značku ŠKODA typický tvar koncových světel ve tvaru písmene C. Koncová a brzdová světla jsou také vybavena výraznými, rychle reagujícími LED diodami. Ve výbavovém stupni Style mají koncová světla kromě klasických žárovek také dodatečný LED modul.

ŠKODA KUSHAQ převzala mnoho prvků z výrazné studie VISION IN v téměř nezměněné podobě. Výrazná příď a velká kapota motoru dávají při čelním pohledu najevo, že KUSHAQ patří do rodiny vozů SUV značky ŠKODA. Lamely široké masky chladiče jsou v lesklé černé barvě. Chromovaný rámeček masky chladiče zasahuje až k předním světlometům. Horní část robustního předního nárazníku je lakována v barvě vozu, spodní část je v černé barvě. Prvky v nárazníku a střešní nosič jsou od výbavového stupně Ambition ve stříbrné barvě. Výbavový stupeň Active nabízí černý střešní nosič. Plochá linie střechy a Tornado linie ve výši klik dveří vůz opticky prodlužují. Mohutné podběhy kol dodávají vozu KUSHAQ dynamický a sebevědomý vzhled. Tento pocit dále umocňují černé boční prahy s černými plastovými kryty. Výbavový stupeň Style nabízí také chromované lišty kolem bočních oken a chromované kliky dveří. Jasně vykreslená záď s delším spoilerem pátých dveří má na víku zavazadlového prostoru nápis ŠKODA. Ve spodní části zadního nárazníku se nachází robustní difuzor, který je od výbavového stupně Ambition stříbrný.

Dva výkonné a úsporné benzinové motory TSI

ŠKODA KUSHAQ nabízí dva úsporné, výkonné benzinové motory. Moderní motory TSI pokrývají výkonové spektrum od 85 kW (115 k) do 110 kW (150 k). Oba motory plní přísnou indickou normu BS6. Hnací moment přenáší standardně dodávaná šestistupňová manuální převodovka, šestistupňová automatická převodovka nebo sedmistupňová automatická převodovka DSG.

Modulární platforma MQB-A0-IN upravená speciálně pro indický trh umožňuje v novém voze ŠKODA KUSHAQ použití moderních a úsporných motorů TSI. Benzinové motory s přímým vstřikováním paliva nabízí díky nízké spotřebě paliva dlouhý dojezd. Základní motor 1,0 TSI se zdvihovým objemem 1,0 l má výkon 85 kW (115 k). Přední kola pohání šestistupňová manuální převodovka nebo šestistupňová automatická převodovka.

Jak již označení prozrazuje, má motor 1,5 TSI zdvihový objem 1,5 l. Výkon činí 110 kW (150 k). Stejně jako motor 1,0 TSI pohání přední kola šestistupňová manuální převodovka. K dispozici je také sedmistupňová automatická převodovka DSG, která skvěle kombinuje sportovní charakter a komfort.

Interiér

Také interiér vozu ŠKODA KUSHAQ v sobě spojuje emocionální design s ergonomickými prvky. Centrálním prvkem nového konceptu interiéru, který je známý z jiných modelových řad značky ŠKODA, je volně stojící obrazovka infotainmentu o velikosti až 10“. Jak je pro vozy ŠKODA typické, nabízí KUSHAQ také velkorysý prostor, mnoho prvků Simply Clever a také množství odkládacího prostoru. Výbavový stupeň Style standardně nabízí také mnoho moderních technologií a komfortní prvky, mezi které patří například automatická klimatizace Climatronic s dotykovým ovládacím panelem nebo kožená přední sedadla s funkcí ventilace.

ŠKODA KUSHAQ nabízí již v základní verzi velmi výkonnou manuální klimatizaci. Od výbavového stupně Ambition je součástí výbavy automatická klimatizace Climatronic s dotykovým ovládacím panelem. Ještě vice moderních prvků nabízí vrcholný výbavový stupeň Style, k jehož výbavě patří kožená přední sedadla s funkcí ventilace, bezklíčový systém KESSY, elektricky ovladatelná skleněná posuvná střecha nebo vnitřní zpětné zrcátko s funkcí stmívání.

Interiér vozu KUSHAQ zdobí centrální, volně stojící dotyková obrazovka infotainmentu. Spodní část přístrojové desky kopíruje tvar masky chladiče. Na přístrojové desce vytvořili designéři ŠKODA speciální odkládací prostor, který byl speciálně vyvinut pro indické zákazníky. Do tohoto víceúčelového odkládacího prostoru může řidič umístit talisman, který musí být pevně připevněn. Součástí standardní výbavy je dvouramenný multifunkční volant v novém designu. Od výbavového stupně Ambition je věnec volantu potažen kůží. U vozů s automatickou převodovkou nebo DSG je vybaven také páčkami řazení. Všechny verze modelu KUSHAQ nabízí v interiéru mnoho odkládacích prostor o celkovém objemu 26,2 l. V oblasti přístrojové desky a středové konzole se jedná například o schránku před spolujezdcem o objemu 6,1 l, která je od výbavového stupně Ambition klimatizovaná, nebo Jumbo Box o objemu 2,2 l. V předních a zadních výplních dveří je dostatek místa pro lahve a další drobné předměty. V loketní opěrce zadních sedadel, která lze od výbavového stupně Ambition sklopit v poměru 60:40, se nachází držák nápojů. Ve výbavovém stupni Ambition lze do speciální přihrádky na stropě v přední části vozu umístit sluneční brýle. Brýle jsou tak v případě potřeby vždy po ruce.

Konektivita

Součástí standardní výbavy nového vozu ŠKODA KUSHAQ jsou moderní infotainment systémy, které umožňují propojení mobilního telefonu pomocí technologie SmartLink a také přístup k mobilním online službám. Ve výbavovém stupni Active má infotainment 7“ barevný dotykový displej a integrovaný mikrofon na přední straně, který v kombinaci s funkcí Bluetooth nabízí handsfree telefonování za jízdy. Pomocí konektoru USB-A lze nabíjet elektronické přístroje nebo přenášet data. Připojení mobilních telefonů přes kabel umožňuje také přístup ke službám ŠKODA Connect nebo k online AppStoru. Základní infotainment přehrává hudbu ve formátech MP3 a WMA.

Výbavové stupně Ambition a Style mají ve standardní výbavě vrcholný infotainment s 10“ barevným displejem, který umožňuje vícedotykové ovládání podobně jako u mobilního telefonu. Infotainment dále nabízí dva tunery, Wi-Fi hotspot a také externí mikrofon pro handsfree telefonování. Systém také podporuje standard Bluetooth 4.0. Zapojení mobilního telefonu a přístup k online AppStoru probíhá bez kabelu pomocí bezdrátové technologie SmartLink. Pomocí funkce Downloads v online AppStoru lze rozšířit nabídku funkcí například o navigaci. Potřebný přijímač GPS je již předinstalován. K připojení a nabíjení mobilních zařízení jsou k dispozici dva USB‑C konektory ve středové konzoli. Výbavový stupeň Style nabízí navíc Phone Box umístěný vpředu, který umožňuje bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. Vrcholný infotainment přehrává hudbu ve formátech MP3, WMA, AAC a FLAC.

Bezpečnost

Nová ŠKODA KUSHAQ nabízí vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti a na přání mnoho komfortních bezpečnostních prvků, například asistenta při rozjezdu do kopce nebo systém monitorování tlaku v pneumatikách. Cestující chrání až šest airbagů. O vysokou úroveň bezpečnosti dětí se starají standardně dodávané úchyty ISOFIX a TopTether.

Díky rozsáhlým prvkům aktivní a pasivní bezpečnosti a mnoha komfortním asistenčním systémům nabízí ŠKODA KUSHAQ vysokou úroveň ochrany pro všechny cestující. Systém ESC, který je součástí výbavy všech výbavových stupňů, zajišťuje vždy bezpečnou jízdu. V případě nehody zabrání multikolizní brzda, aby nedošlo k následným kolizím. V případě nehody chrání cestující ve voze až šest airbagů, mezi které patří airbag řidiče a spolujezdce a na přání dodávané hlavové a boční airbagy vpředu. Všechny hlavové opěrky jsou výškově nastavitelné. Prostřední sedadlo vzadu je vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem. Zadní sedadla jsou standardně vybavena úchyty ISOFIX a TopTether pro připevnění autosedačky.

Mnoho asistenčních systém, z nichž některé jsou nabízeny na přání, pomáhají řidiči vozu ŠKODA KUSHAQ a zajišťují tak vyšší úroveň komfortu. K dispozici je asistent při rozjezdu do kopce, ale také tempomat. Světelný a dešťový senzor zase v případě potřeby automaticky zapíná potkávací světla a stěrače. Při parkování pomáhají standardně dodávané parkovací senzory vzadu. Vyšší výbavové stupně nabízí navíc zadní parkovací kameru a parkovací senzory vpředu. Na přání je nabízen systém monitorování tlaku v pneumatikách.