Hennessey je známé supersilnými monstry. I tentokrát tato společnost vytvořila něco výjimečného. Co si představíte pod vozem, který má na sobě nápis Exorcist? Společnost Hennessey se sídlem v USA vyrobí k 30. výročí firmy Chevrolet Camaro verzi Exorcist s omezeným provozem, která bude mít 1000 koní a 883 liber.

Hennessey Exorcist 30th Anniversary Camaro má cenu od 135 000 dolarů (cca 2,8 milionu korun) a od „standardního“ Exorcisty se vyznačuje pamětním odznakem na míru a unikátním červeno-černým schématem laku. Každý vůz obdrží individuální číslo sestavení, které je napsáno na štítku podvozku automobilu.

Model speciální edice získává stejný vylepšený kompresor, systém sání vysokého průtoku vzduchu a vlastní vačkový hřídel jako sériový Exorcist spolu s vylepšenými ventilovými pružinami, sáními, zvedáky a táhly. Vůz také dostává vysokoprůtokový katalyzátor a kalibraci řízení motoru HPE oproti standardnímu Camaro.

“Exorcista je ztělesněním amerického muscle vozu a má off-line výkon, který ztrapňuje téměř každé auto na planetě.” Rychlá auta vyrábíme rychleji od roku 1991, takže náš Exorcista 30. výročí spojuje vše, co víme, do jednoho divokého zabijáka superaut, “řekl John Hennessey, generální ředitel společnosti Hennessey.

Výkon modelu 1000 koní je nezměněn, takže si zachovává maximální rychlost 350 km/h a na 100 km/h se dostane za 2,1 sekundy.

Model speciální edice může být specifikován jako kabriolet nebo kupé s výběrem manuální nebo automatické převodovky. Firma říká, že je k dispozici zákazníkům z USA i celého světa.

30 modelů speciální edice dokončí sérii 100 vozů Exorcist, která se začala prodávat v roce 2017 jako soupeř s Dodge Demon