› 22. ročník seriálu horských kol – Kolo pro život spěje k závěru, na programu je závěrečný závod nesoucí jméno titulárního partnera značky ŠKODA
› Sport a cyklistická zábava v jednom – 2. až 3. října v Ralsku
› ŠKODA AUTO bude viditelně přítomna, návštěvníkům představí své modely automobilů, jízdních kol i cyklistického vybavení

ŠKODA AUTO

Letošní seriál cyklistických závodů pro širokou veřejnost Kolo pro život se pomalu chýlí ke konci. Na programu jsou závěrečné podniky, z nichž dva nesou název titulárního sponzora ŠKODA AUTO. V Ralsku se bude rozhodovat o vítězích a mladoboleslavská automobilka bude u toho s řadou doprovodných aktivit. 

Kolo pro život je seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost  bez rozdílu věku a výkonnosti a patří k největším akcím tohoto druhu v Evropě. Každoročně zahrnuje 15 lokalit napříč celou Českou republikou, přičemž letos se jede již 22. ročník. Ten se již pomalu chýlí ke svému závěru. 

2. až 3. října uzavře sezonu Kolo pro život 2021 závod v Ralsku, kde se bude rozhodovat o celkovém pořadí. Ralsko MTB Tour ŠKODA AUTO se uskuteční jako dvoudenní festival. Závěrečný díl zavede sportovce do Máchova kraje. Účastníci se mohou těšit na tratě vedoucí bývalým vojenským prostorem a zároveň po mnoho let nedotčenou přírodou. V sobotu se pojedou obě závodní trasy B a C, neděle bude patřit rodinným a dětským závodům i populární Gravel Rallye. Nejdelší 54kilometrová trasa B vede většinou po širokých zpevněných cestách, ale nechybí ani typické písčité segmenty a krátká prudká stoupání v blízkosti pískovcových skal. Podobný povrch čeká i účastníky kratší 34kilometrové trasy C. Nezávodní 22kilometrová Family jízda s populární Lesní občerstvovačkou vede prakticky po rovině, její profil není náročný a zaujme účastníky okolní nedotčenou přírodou. Stejnou porci kilometrů najedou dětští závodníci v rámci posledního NOVA Junior Trophy Marathonu. Nedělní program obsahuje také závod Gravel Rallye.

V Ralsku se návštěvníci setkají se zázemím automobilky ŠKODA, která je hlavním partnerem seriálu a titulárním sponzorem obou závodů. V prostoru startu nebudou chybět výrazné aktivační a reklamní prvky. Tým výzkumu dopravní bezpečnosti vystaví vůz KAROQ v řezu a odhalí tak bezpečnostní zóny moderních vozů značky ŠKODA. Na cyklistických akcích samozřejmě nemůže chybět prezentace nové cyklokolekce ŠKODA pro sezonu 2021/2022 včetně oblečení We Love Cycling. Zájemci si mohou také vyzkoušet virtuální Sprint jízdu na cyklistických simulátorech s aplikací ROUVY. Pro nejmenší návštěvníky jsou připravena mobilní dopravní hřiště, kde si děti mohou zapůjčit malé bicykly ŠKODA Kid.  

Společnost ŠKODA AUTO podporuje cyklistiku na všech úrovních již od samých počátků své existence. Ostatně, když v roce 1895 Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi zakládali značku Laurin & Klement, byla to tehdy manufaktura na výrobu jízdních kol. Kromě řady partnerství s cyklistickými závody provozuje automobilka multikanálovou platformu We-Love-Cycling.cz, která propojuje značku ŠKODA s cyklistickou tématikou. Každý, kdo chce být součástí cyklistické komunity, zde vedle článků o pozitivním účinku cyklistiky na zdraví člověka nalezne mj. informace o efektivním tréninkovém plánu a stravování. Online magazín přináší zajímavé příběhy, originální videa a jedinečné reportáže ze světa cyklistiky. Kromě toho zde lze najít inspiraci pro plánování cyklovýletů i zajímavé nápady, jak pro jízdu na kole nadchnout rodinu, přátele a známé. Právě akce Kolo pro život mohou sloužit jako skvělý tip na zajímavý rodinný výlet, ať už v roli aktivních účastníků nebo jen diváků.