Nová SLAVIA nabízí velkorysý prostor pro pět cestujících a objem zavazadlového prostoru činí 521 litrů. Vůz má velmi elegantní tvar evokující kupé. Přední světlomety a zadní světla s typickými krystalickými prvky využívají LED technologii. Chromované designové prvky a dvoubarevná kola z lehké slitiny odpovídají představám indických zákazníků. Nový metalický odstín modrá Crystal je barva nabízená exkluzivně pro vůz SLAVIA.

ŠKODA SLAVIA

Díky velkému rozvoru 2 651 mm, vyváženým proporcím a siluetě evokující kupé spojuje nová ŠKODA SLAVIA ve své třídě eleganci s velkorysým prostorem typickým pro vozy ŠKODA. Šířka 1 752 mm a výška 1 507 mm pak zajišťují dostatek místa pro pět cestujících. Díky délce 4 541 mm a světlé výšce 179 mm se vůz skvěle hodí do indických velkoměst a největší zavazadlový prostor ve své třídě o objemu 521 litrů z něj dělá ideálního rodinného společníka.

Ostře vykreslené linie a chromované designové prvky dodávají vozu výrazný vzhled 

Nová ŠKODA SLAVIA je k dispozici ve třech výbavových stupních Active, Ambition a Style. Vůz vnáší do oblíbeného segmentu A0 emocionální designový jazyk vozů OCTAVIA a SUPERB, které jsou v Indii úspěšné. Vzhled nového sedanu tak charakterizují ostře vykreslené linie a čisté plochy. Elegantní silueta s mírně se svažující linií střechy evokuje kupé. Široké víko zavazadlového prostoru a nízká nákladová hrana umožňují snadné a pohodlné nakládání předmětů, uprostřed je pak umístěn nápis ŠKODA. Ve výbavových stupních Ambition a Style umocňují celkový dojem chromované prvky. Ve výbavovém stupni Ambition se nacházejí na vnějších klikách a předním nárazníku. Ve výbavě Style jsou na spodní straně bočních oken a na zadním nárazníku. Od výbavového stupně Ambition zdobí přední blatníky specifická plaketa s krystalickými chromovanými prvky a nápisem ŠKODA. Součástí výbavového stupně Style jsou dvoubarevná broušená 16″ kola z lehké slitiny. 

Přední světlomety a zadní světla s LED technologií a krystalickými prvky

Široká šestihranná maska chladiče s chromovaným rámečkem zasahuje po stranách k úzkým světlometům s krystalickými prvky. Ve výbavových stupních Active a Ambition jsou pro potkávací a dálková světla použita halogenová světla, denní svícení využívá LED technologii. Od výbavového stupně Ambition jsou součástí standardní výbavy také kulaté mlhové světlomety. Vrcholná verze předních světlometů výbavového stupně Style má šestihranný LED modul pro potkávací a dálkové světlo a také výraznou linku denního svícení ve tvaru písmene L. U dvoudílných zadních světel, které mají typický tvar písmene C, využívá koncové a brzdové světlo LED technologii. Výbavové stupně Ambition a Style mají ve víku zavazadlového prostoru ještě doplňkové LED světlo. 

Výběr z pěti barev karoserie

ŠKODA SLAVIA je dostupná v pěti barvách karoserie. Kromě metalického odstínu modrá Crystal, který ŠKODA nabízí exkluzivně pro tento nový sedan, jsou na výběr stejně jako u vozu KUSHAQ odstíny červená Tornado, bílá Candy a metalické laky stříbrná Brilliant a Carbon Steel.

Prostorný interiér sedanu SLAVIA charakterizují typické prvky značky ŠKODA

Nová SLAVIA nabízí samostatně stojící obrazovku infotainmentu s dotykovým ovládáním. Pod dotykovým displejem s úhlopříčkou až 10″ kopíruje charakteristická linie tvar masky chladiče a vytváří i opěrku pro ruku, která ovládá dotykovou obrazovku. Šíři interiéru s velkorysým prostorem podtrhuje horizontální dekorační lišta, která se táhne až k výrazným kulatým bočním výdechům ventilace. SLAVIA má také speciální designový prvek – po stranách obložení přístrojového štítu se nachází nápis ŠKODA. Přístrojová deska a výplně dveří jsou ve všech třech výbavových stupních dvoubarevné. Horní část je v černém provedení a dolní část ve světle béžové barvě. Sedadlo řidiče je standardně výškově nastavitelné. Ve výbavových stupních Active a Ambition jsou sedadla potažená látkou, ve výbavě Style je pak použito kožené čalounění.

Výkonná klimatizace s funkcí Air Care a ambientní LED osvětlení 

SLAVIA je dostupná ve výbavových stupních Active, Ambition a Style. Základní výbavový stupeň Active nabízí dvouramenný volant, analogové ukazatele a 2,8″ LCD displej. Přístrojovou desku zdobí černá dekorační lišta. Součástí výbavy je také výkonná klimatizace, LED čtecí lampičky vpředu i vzadu a dva úchyty ISOFIX a TopTether pro dětské sedačky na zadních sedadlech. Od výbavového stupně Ambition je součástí standardní výbavy automatická klimatizace Climatronic s funkcí Air Care a výdechy ventilace pro cestující vzadu. Ambientní LED osvětlení zdobí palubní desku, odkládací prostor ve středové konzoli a vnitřní kliky dveří. Kombinovaný přístrojový panel má TFT displej. Řadicí páka a volant jsou kožené. U vozidel s automatickou převodovkou (k dispozici ve výbavových stupních Ambition a Style) nebo převodovou DSG (na přání pro výbavový stupeň Style) je volant vybaven také pádly, kterými lze volit rychlostní stupně. Dekorační lišta na přístrojové desce je ve stříbrné metalické barvě. Vnitřní kliky dveří a tlačítko ruční brzdy jsou chromované stejně jako rámeček bočních výdechů ventilace. Přední loketní opěrka má odkládací schránku, zatímco zadní středová loketní opěrka disponuje držákem nápojů. Zadní sedadla lze sklápět v poměru 60:40.

Vysoký komfort v nejvyšším výbavovém stupni Style: Ventilovaná kožená sedadla a elektricky ovládané střešní okno

Nejvyšší výbavový stupeň Style nabízí velmi bohatou výbavu. Přidává další chromované ozdobné prvky na středové konzoli a automaticky zatmívatelné vnitřní zpětné zrcátko. Dekorační lišta na přístrojové desce má speciální lesklou povrchovou úpravu. Přední sedadla jsou ventilovaná, sedadlo řidiče lze výškově nastavit. Sedadla jsou čalouněná perforovanou kůží v béžové barvě a zdobí je kontrastní švy, které jsou použity také u středové loketní opěrky. Kůží jsou potaženy i loketní opěrky dveří. Součástí výbavového stupně Style je rovněž elektricky ovládané střešní okno s automatickým vypnutím pohonu při mechanické detekci překážky v dráze okna, bezklíčové odemykání KESSY, vnější zpětná zrcátka s funkcí automatického sklápění a digitální přístrojový panel s 8″ barevným displejem.

Simply Clever v indickém stylu: Držák na talismany a odkládací prostory s celkovým objemem 23 l

Speciální odkládací prostor na palubní desce byl navržen tak, aby odpovídal představám indických zákazníků. Řidič může mít díky tomu pevně připevněný talisman pro štěstí stále na očích. K dalším typickým Simply Clever prvkům patří například držák parkovacích lístků na vnitřní straně A sloupku, přihrádka na sluneční brýle, pružný držák na dokumenty v odkládacích schránkách dveří nebo reflexní odrazky ve všech dveřích, které zajišťují, aby řidiči projíždějících vozidel ve tmě dříve zaregistrovali otevřené dveře. Nová SLAVIA nabízí v interiéru odkládací prostory s celkovým objemem 23 litrů. V přední části interiéru se kromě víceúčelového odkládacího prostoru na přístrojové desce nachází také odkládací schránky ve dveřích, odkládací schránka na straně řidiče nebo klimatizovaná schránka před spolujezdcem. Kromě otevřené přihrádky nabízí středová konzole také Jumbo Box pod středovou loketní opěrkou a protiskluzovou gumovou podložku v držáku nápojů. V zadní části interiéru se nachází odkládací schránky v zadních dveřích a držák nápojů ve středové loketní opěrce vzadu. Mobilní telefony lze uložit do malých kapes umístěných na opěradlech předních sedadel. SLAVIA nabízí také největší zavazadlový prostor ve své třídě o objemu 521 litrů.

Moderní infotainmenty v novém voze SLAVIA umožňují připojení chytrých telefonů díky technologii SmartLink

Infotainment systémy nového vozu ŠKODA SLAVIA lze ovládat pomocí barevného dotykového displeje a chytré telefony lze propojit díky technologii SmartLink. Výbavový stupeň Active nabízí infotainment s 7″ displejem, technologii SmartLink s připojením pomocí kabelu a integrovaný mikrofon na přední straně, který v kombinaci s funkcí Bluetooth nabízí handsfree telefonování za jízdy. Pomocí konektoru USB-A lze nabíjet elektronické přístroje nebo přenášet data. Výbavové stupně Ambition a Style mají ve standardní výbavě vrcholný infotainment s 10“ barevným displejem, který umožňuje vícedotykové ovládání podobně jako u mobilního telefonu. Infotainment dále nabízí dva tunery, Wi-Fi hotspot a také externí mikrofon pro handsfree telefonování. Systém podporuje standard Bluetooth 4.0. K připojení a nabíjení mobilních zařízení jsou k dispozici dva USB-C konektory ve středové konzoli a dva USB-C konektory vzadu. Výbavový stupeň Style disponuje Phone Boxem, který umožňuje bezdrátové nabíjení vybraných chytrých telefonů. Zrcadlení mobilního telefonu probíhá bez kabelu pomocí bezdrátové technologie SmartLink. Infotainment také nabízí přístup k online obchodu, kde lze stáhnout ŠKODA Play Apps.

Vždy aktuální, navigaci lze stáhnout ze ŠKODA Play Apps

Funkce vrcholného infotainmentu dále rozšiřují ŠKODA Play Apps, které jsou na přání k dispozici ke stažení. Například aplikace Sygic nabízí i funkci offline navigace, neboť přijímač GPS, který je potřebný k zjištění aktuální polohy, je již předinstalován. Zábavu zajišťují aplikace pro streamování hudby Gaana a knihovna s audioknihami Audiobooks.com. Hotely lze rezervovat prostřednictvím aplikace Booking. Aktualizace softwaru vozu probíhá pomocí bezdrátové technologie „over the air“.

Výbavový stupeň Style nabízí mnoho mobilních online služeb MyŠKODA Connect 

Široká nabídka mobilních online služeb MyŠKODA Connect pokrývá různé oblasti. Aplikace MyŠKODA Connect například zobrazuje rady pro úspornější jízdu nebo zobrazuje a analyzuje statistiky jízd. V oblasti jízdních dat lze vytvořit knihu jízd a přehled nákladů na pohonné hmoty, sledovat plánovanou trasu a vypočítat předpokládaný čas příjezdu. V reálném čase se také zobrazují informace o tom, kde je vozidlo zaparkováno včetně cesty k vozu, parkovací místa nebo čerpací stanice a informace o voze. Aplikace ukládá servisní historii, může zprostředkovat diagnostiku na dálku a zobrazovat nastavitelná upozornění. Je také možné vytvořit aktuální hlášení o stavu vozidla, uskutečnit spojení s asistenční službou nebo zaslat SMS zprávu záchranným složkám v případě nehody. Díky geofencingu umí aplikace také upozornit majitele, když SLAVIA překročí určitou rychlost nebo vyjede mimo vymezenou oblast.

Čtyři až osm reproduktorů, skvělý zvukový přednes zajišťuje Sound System ŠKODA

O správný zvuk v novém voze ŠKODA SLAVIA se starají kvalitní reproduktory. Ve výbavovém stupni Active jsou vpředu použity dva výškové a dva basové reproduktory s celkovým výkonem 100 W. U výbavového stupně Ambition se stejná konfigurace reproduktorů nachází také v zadních dveřích. Celkový výkon tak činí 200 W. Skvělý zvukový přednes zajišťuje Sound System ŠKODA vrcholného výbavového stupně Style. Čtyři basové reproduktory, které jsou umístěné ve dveřích, mají navýšený výkon 50 W. K zajištění ještě intenzivnějších basů pomáhá subwoofer o výkonu 100 W umístěný v prostoru pro rezervní kolo v zavazadlovém prostoru. Zesilovač instalovaný pod sedadlem spolujezdce zajišťuje optimální rozložení zvuku. Celkový výkon Sound Systemu ŠKODA činí 380 W.

ŠKODA SLAVIA nabízí dva úsporné a výkonné benzinové motory TSI

Nová ŠKODA SLAVIA nabízí moderní a úsporné benzinové motory TSI s přímým vstřikováním paliva, které se vyznačují vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Oba motory se pojí s pohonem předních kol a splňují přísnou indickou emisní normu BS6. Svůj výkon standardně přenášejí prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Výkonný a úsporný motor 1,0 TSI

Základním motorem je výkonný benzinový tříválec 1,0 TSI se zdvihovým objemem 1,0 l a výkonem 85 kW (115 k). Maximální točivý moment činí 178 Nm. S tímto motorem dosahuje vůz zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,7 s a maximální rychlost je 190 km/h. Standardně dodávaný systém Start-Stop s rekuperací pomáhá snižovat spotřebu paliva a emise CO2. Varianta s na přání dostupnou šestistupňovou automatickou převodovkou je také standardně vybavena systémem Start-Stop. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 11,7 s, maximální rychlost činí 190 km/h.

1,5 TSI Evo s plazmovým nanášením povrchové vrstvy a technologií aktivního řízení válců

Vrcholnou motorizací je 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a s maximálním točivým momentem 250 Nm. S tímto čtyřválcovým motorem generace Evo zrychluje SLAVIA z 0 na 100 km/h za 8,8 s. Maximální rychlost činí 190 km/h. Díky mnoha technickým změnám má tento motor nižší spotřebu paliva. Motor je na přání dostupný také v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG. Systém Start-Stop s rekuperací je standardně dodáván k oběma převodovkám. Turbodmychadlo má variabilní geometrii lopatek, což zajišťuje vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček motoru. Dosavadní litinové vložky válců jsou nahrazeny plazmovým nanášením povrchové vrstvy. Tenká prášková vrstva měří pouhých 150 μm (0,15 mm) a snižuje vnitřní tření, což zároveň snižuje spotřebu paliva a emise. Stejně tak se díky lepšímu rozložení a odvodu tepla ve spalovacím prostoru redukuje i tepelné zatížení motoru. Motor 1,5 TSI je také vybaven technologií aktivního řízení válců (ACT), která je v této třídě nabízena vůbec poprvé. Systém automaticky vypíná při nízkém zatížení motoru dva válce, a dále tak snižuje spotřebu a emise. 

ŠKODA SLAVIA poskytuje vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti

Cestující v novém voze ŠKODA SLAVIA chrání rozsáhlá škála prvků aktivní a pasivní bezpečnosti. Karoserie se skládá z 81 % z vysokopevnostní nebo zatepla tvářené oceli. Výsledkem je velmi vysoká torzní tuhost karoserie. Součástí standardní výbavy všech výbavových stupňů je mnoho asistenčních systémů, například systém ESC, který zajišťuje bezpečné jízdní vlastnosti. SLAVIA je také vybavena systémy XDS a XDS+. Tyto systémy zlepšují trakci kol a jsou nadstavbou elektrické uzávěrky diferenciálu EDS. XDS+ reaguje v momentě odlehčení vnitřního kola při průjezdu zatáčkou a automatickým přibrzděním tohoto kola pomáhá držet vozidlu v zatáčce výrazně lépe vytčenou stopu. Multikolizní brzda zabraňuje potenciálním druhotným kolizím tím, že v případě nehody vozidlo automaticky zastaví. Brzdy jsou vybaveny systémem automatického čištění brzdových kotoučů. Ke standardní výbavě patří parkovací senzory vzadu a také systém monitorování tlaku v pneumatikách, který sleduje každé kolo zvlášť. Od výbavového stupně Ambition pomáhá řidiči při parkování zadní parkovací kamera.

Až šest airbagů

ŠKODA SLAVIA nabízí až šest airbagů. Součástí standardní výbavy všech verzí jsou airbag řidiče a spolujezdce. Výbavový stupeň Style nabízí navíc hlavové airbagy a boční airbagy vpředu. Všechny hlavové opěrky jsou výškově nastavitelné a i prostřední sedadlo vzadu je vybaveno tříbodovým bezpečnostním pásem. Zadní sedadla jsou standardně vybavena úchyty ISOFIX a TopTether pro snadné a bezpečné připevnění autosedačky.

Tempomat, Asistent při rozjezdu do kopce nebo dešťový a světelný senzor zvyšují úroveň komfortu

Vyšší výbavové stupně nabízí další komfortní prvky, které zvyšují úroveň komfortu nového modelu SLAVIA. Od výbavového stupně Ambition je vůz standardně vybaven tempomatem. Ve výbavovém stupni Style je k dispozici Asistent při rozjezdu do kopce, u vozidel s automatickou převodovkou je k dispozici od výbavového stupně Ambition. Světelný a dešťový senzor, které jsou součástí výbavového stupně Style, zase v případě potřeby automaticky aktivují potkávací světla a stěrače.