› Zbrusu nový ENYAQ COUPÉ iV byl hlavní hvězdou expozice značky ŠKODA, přítomny byly i další vozy z aktuální modelové řady a několik historických exponátů
› Vrcholné provedení RS míří k prodejcům: výkon 220 kW, pohon všech kol, dojezd až 545 km v režimu WLTP a exkluzivní design

ŠKODA ENYAQ

Automobilka ŠKODA na motoristické výstavě Legendy v pražských Holešovicích domácímu publiku poprvé představila novou karosářskou variantu ENYAQ COUPÉ iV. Zájemci se s novým vozem mohli seznámit při testovací jízdě, která zahrnuovala i parkovací polygon pro praktické vyzkoušení asistenčních systémů.

Model ENYAQ COUPÉ iV měl světovou premiéru na konci ledna. Nyní byla možnost vidět a vyzkoušet si nejnovější elektromobil značky ŠKODA na akci Legendy v pražských Holešovicích. Od dříve uvedeného modelu ENYAQ iV se verze COUPÉ odlišuje zatmavenou prosklenou panoramatickou střechou, která je u tohoto vozu ve standardní výbavě a pokrývá celou plochu střechy, jež klesá od B sloupku mírně dozadu a plynule přechází do výrazné zádi s ostře lomenou odtrhovou hranou. Jedná se o největší prosklenou panoramatickou střechu použitou ve voze ŠKODA. Je tenčí než klasická plná střecha a zajišťuje tak dostatek místa nad hlavou i cestujícím na zadních sedadlech. Výrazným kontrastním prvkem jsou chromované lišty kolem bočních oken a chromovaný rámeček masky chladiče. Nabídka barev karoserie byla rozšířena o dva nové metalické laky: oranžový Phoenix a šedý Graphite.

Vlajkovou lodí výrobního programu mladoboleslavské automobilky se stává ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV, která právě přichází k autorizovaným prodejcům. Disponuje výkonem 220 kW a maximálním točivým momentem 460 Nm. Zásluhou druhého elektromotoru, který je umístěn na přední nápravě, má stálý pohon všech kol. Tato varianta nabízí nekompromisní zážitek ze sportovní jízdy. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za pouhých 6,5 s, maximální rychlost dosahuje 180 km/h. Je tedy o 20 km/h vyšší než u všech ostatních variant. O skvělou ovladatelnost ve vysokých rychlostech se stará sportovní podvozek s progresivním řízením. Díky vylepšené aerodynamice je vrcholné SUV velmi úsporné a dosahuje dojezdu až 545 km v režimu WLTP. Jeho doporučená prodejní cena byla stanovena na 1 559 900 Kč včetně DPH.