› Atraktivní disky kol: pro model KODIAQ jsou k dispozici exkluzivní ráfky až do velikosti 20 palců
› Pořádek a čistota díky interiérovým kobercům a organizérům do zavazadlového prostoru
› Sklopné tažné zařízení neruší vzhled vozu, přitom významně rozšiřuje přepravní možnosti

ŠKODA Originální příslušenství

Koberce, lapače nečistot či litá kola z exkluzivní kolekce – mezi nejoblíbenější ŠKODA Originální příslušenství pro model KODIAQ patří prvky přispívající k vizuální atraktivitě, ochraně vozu a zachování jeho hodnoty. Řada majitelů volí také dodatečnou montáž tažného zařízení, neboť velké SUV je k tahání přívěsů přímo předurčené. Nabídka pro modernizovaný KODIAQ s těmito preferencemi zákazníků počítá a nejčastěji požadované položky jsou k dostání u autorizovaných prodejců, kteří je současně nainstalují bez ztráty záruky.

ŠKODA Originální příslušenství je dlouhodobě nedílnou součástí nabídky mladoboleslavské automobilky a pro zákazníky představuje bezpečný a spolehlivý způsob, jak si mohou dále vylepšit svůj vůz ŠKODA zcela podle svých individuálních potřeb. Veškeré ŠKODA Originální příslušenství prochází náročnými homologačními testy a je u něj tedy záruka nejen dlouhodobé funkčnosti, ale i plné kompatibility s konkrétním modelem ŠKODA.

Aby zákazníci vozů KODIAQ ochránili svůj automobil při vyjížďkách mimo zpevněné vozovky, často si pořizují přední i zadní lapače nečistot. Optické akcenty zvýrazňují velice oblíbené nástupní prahy z ušlechtilé oceli, které mají rovněž ochrannou funkci. Umožňují nejen pohodlný přístup do vozu, ale usnadňují i nakládání předmětů na střechu. Není divu, že jsou u modelu KODIAQ vůbec nejžádanějším příslušenstvím. Přestože je tento model už v základní výbavě dodáván s litými koly, řada zákazníků volí speciální designy z exkluzivní kolekce. Ta zahrnuje ráfky od 17 do 20 palců v různých provedeních a barevných variacích. Velice oblíbenou položkou jsou také zimní komplety, zejména pak v rozměru 18 palců. Nejenže skvěle ladí s designem velkého SUV, ale tyto sady disků s pneumatikami jsou i cenově výhodné a především výrobcem přímo odladěné pro bezpečný zimní provoz. Díky sadě kompletních kol je pravidelná sezónní výměna pneumatik také výrazně jednodušší, rychlejší a levnější.

Automobil by měl zůstat čistý, i když zrovna prší nebo sněží. Spousta zákazníků si proto do svých vozů pořizuje koberce – a to jak celoroční, které jsou mezi zákazníky nejžádanější, tak i textilní nebo odolné gumové. Všechny perfektně pasují do prostoru pro nohy a chrání interiér před nečistotami a vlhkostí. To se týká i třetí řady sedadel v případě sedmimístných verzí. Nabídku skvěle doplňuje celoroční koberec přes zadní středový tunel.

Velkorysý objem zavazadlového prostoru je jednou z nejdůležitějších vlastností všech vozů ŠKODA, model KODIAQ samozřejmě nevyjímaje. Sortiment ŠKODA Originálního příslušenství zahrnuje chytrá řešení pro zavazadlový prostor, díky nimž po sobě ani velký či špinavý náklad nezanechá trvalé stopy. Mezi tato řešení patří například robustní a omyvatelná plastová vana nebo rozkládací oboustranný koberec, který má jednu stranu gumovou a druhou textilní. Všechny tyto položky se v rámci ŠKODA Originálního příslušenství řadí mezi velmi oblíbené. K udržení pořádku v zavazadlovém prostoru pak pomáhá především síťový program nebo praktická hliníková přepážka do plastové vany. Pokud by někomu kapacita zavazadlového prostoru nestačila, může ji rozšířit pomocí příčného střešního nosiče, na který se dá upevnit třeba originální střešní box o objemu 380 nebo až 400 litrů. Značné oblibě mezi zákazníky se těší i příčná dělicí mříž, jejíž praktickou stránku ocení zejména ti, kteří potřebují přepravit rozměrnější náklad. Mříž je umístěna přímo za opěrkami hlavy zadních sedadel a brání tak nežádoucímu posunu nezajištěných předmětů ze zavazadelníku do prostoru pro cestující. Poslouží rovněž k bezpečné přepravě větších zvířat (například psů), které účinně odděluje od prostoru pro posádku. Provedení mříže nijak neomezuje řidiče ve výhledu dozadu.

ŠKODA KODIAQ vyniká nejen přepravní kapacitou, ale také schopností tahat těžké přívěsy až do hmotnosti 2,5 tuny. To by nebylo možné bez tažného zařízení, které je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů a prošlo náročnými zátěžovými testy i zkouškami pevnosti a odolnosti vůči korozi. Pokud jím vůz nebyl vybaven už z výroby, lze objednat dodatečnou montáž ve stejném sklopném provedení, které je v případě netažení přívěsu zcela ukryto a nenarušuje tak celkový vzhled vozidla. Proti běžnějšímu odnímatelnému provedení odpadá složitá manipulace, při níž se člověk snadno ušpiní. Na toto tažné zařízení se navíc snadno nasazuje nosič pro dvě nebo tři jízdní kola, se kterými se snadno manipuluje, neboť není třeba je zvedat na střechu.