› Ve třetím kole FIA Mistrovství světa rallye budou o vítězství a body do kategorie WRC2 za tým Toksport WRT, který podporuje ŠKODA Motorsport, bojovat posádky Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) a Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/ARG)
› Tým Toksport WRT aktuálně vede celkové pořadí v kategorii a, jede do Záhřebu s cílem dále zvýšit svůj náskok
› Ve skupině Rally2 startuje celkem 32 posádek, ŠKODA je mezi nimi s 17 privátně nasazenými vozy opět nejpočetněji zastoupenou značkou
› Chorvatská rallye je součástí FIA Mistrovství světa vůbec poprvé

ŠKODA FABIA Rally2 evo

Po zasněžených a ledových Rallye Monte-Carlo a Arctic Rally Finland se týmy ŠKODA poprvé přesunou na asfaltovou Chorvatskou rallye (22. – 25. dubna 2021). Posádka Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) nasazená lídrem kategorie WRC2, týmem Toksport WRT sídlícím v Německu a podporovaným ŠKODA Motorsport, chce zvýšit své vedení v kategorii WRC2, které drží po vítězství na Rallye Monte-Carlo a druhém místě v Rovaniemi. Jejich týmoví kolegové Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA) se vracejí do FIA Mistrovství světa po svém čtvrtém místě na Rallye Monte-Carlo v kategorii WRC2. Mistr Evropy z roku 2019 Chris Ingram (ŠKODA FABIA Rally2 evo) se poprvé představí v kategorii WRC3.

Asfaltová Chorvatská rallye je poprvé součástí FIA Mistrovství světa. Andreas Mikkelsen jede do chorvatského hlavního města Záhřebu jako vedoucí jezdec kategorie WRC2 poté, co v letošní sezóně vyhrál Rallye Monte-Carlo a dosáhl druhého místa ve Finsku. „Už se velmi těším na rychlé asfaltové cesty v Chorvatsku, které budou našemu vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo s výborně nastaveným podvozkem skvěle sedět,“ řekl Nor před třetím kolem letošní sezóny. Jeho 20 letý týmový kolega Marco Bulacia z Bolívie se vrací za volant vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo týmu Toksport WRT poprvé od Rallye Monte-Carlo. „Po dlouhé době budu vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo opět řídit na asfaltu. Cítím, že jsem skvěle připravený a myslím, že mojí výhodou bude i fakt, že žádný z mých soupeřů dosud na těchto rychlostních zkouškách nejel,“ vysvětluje Bulacia.

V kategorii WRC3, určené pro soukromé posádky jedoucí také s vozy Rally2, budou proti sobě ve vozech ŠKODA FABIA Rally2 evo bojovat finská posádka Emil Lindholm/Mikael Korhonen a dvojice Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak. Polská posádka skončila v loňském roce v kategorii WRC3 na třetím místě a letos chce v této kategorii zvítězit. Nováčkem kategorie WRC3 je Chris Ingram. Mistr Evropy z roku 2019 postupuje ve své kariéře a jeho spolujezdcem ve voze ŠKODA FABIA Rally2 evo bude britský kolega Ross Whittock.

Chorvatská rallye startuje ve čtvrtek (22. dubna) shakedownem poblíž Záhřebu. V pátek (23. dubna) je připraveno osm rychlostních zkoušek s celkovou délkou 99,82 km. Nejdelším dnem rallye bude sobota (24. dubna), během níž se pojede dalších osm rychlostních zkoušek se 121,92 měřenými kilometry. V neděli (25. dubna) rallye zakončí čtyři rychlostní zkoušky. Celkově na posádky čeká 20 rychlostních zkoušek s více než 300 kilometry.

Věděli jste, že…

…sobotní rychlostní zkouška Stojdraga-Gornja povede přes malebný národní park Žumberak a jako test „tisíce zatáček“ bude klást velmi značné nároky na oba členy posádky, a to zejména na přesnost navigačních pokynů?

…většina účastníků pojede v Chorvatsku vůbec poprvé, což dále zvyšuje význam kvalitně připraveného rozpisu?

…kořeny Chorvatské rallye sahají k INA Delta TLX Rally, které se poprvé jelo v roce 1974 v dřívější Jugoslávii. Mnoho let bylo součástí Mistrovství Evropy a stále se jedná o mezinárodně nejznámější chorvatskou rallye?

Kalendář FIA Mistrovství světa v rallye pro rok 2021:

Rallye Monte-Carlo 21.–24. ledna
Finská Arctic rallye 26.–28. února

Chorvatská rallye 22.–25. dubna
Portugalská rallye 20.–23. května
Italská rallye (Sardinie) 3.–6. června
Safari rallye (Keňa) 24.–27. června
Estonská rallye 15.–18. července
Finská rallye 29. července–1. srpna
Belgická rallye 13.–15. srpna
Acropolis rallye (Řecko) 9.–12. září
Španělská rallye 14.–17. října
Japonská rallye 11.–14. listopadu