Po pěti vítězstvích, jednom druhém a jednom třetím místě v dosud sedmi odjetých soutěžích ERC 2013 chce tovární posádka ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler bodovat i ve 40. ročníku Rally Chorvatsko.

ŠKODA Motorsport

Během asfaltové soutěže kolem přímořského města Poreč (26. – 28. září) může dojít k předčasnému rozuzlení letošního boje o titul evropských šampionů.

„Po polské rally, kde panovaly opravdu obtížné podmínky, hodně pršelo, a bylo spoustu bláta, se těšíme na chorvatský asfalt. Chceme si dojet pro rozhodující body v evropském šampionátu. Proto platí: jet rychle, ale bez zbytečného rizika,“ říká Kopecký.

ŠKODA Fabia Super 2000

Tovární pilot a „Pan Spolehlivý“ Kopecký stanul při všech letošních sedmi ERC startech na stupních vítězů. V dosud úchvatné sezóně 2013 je na kontě posádky Kopecký/Dresler pět vítězství v Rakousku, na Kanárských a Azorských ostrovech, v Rumunsku a před domácím publikem ve Zlíně, k tomu druhé místo na Korsice a třetí na zatím poslední soutěži v Polsku.

Rally Chorvatsko

Jubilejní 40. ročník chorvatské soutěže čítá 239,12 kilometrů rozdělených do 14 měřených úseků na kluzkém asfaltu. Centrum rally se nachází v malebném městečku Poreč na pobřeží Jaderského moře. ŠKODA byla v loňském roce v Chorvatsku úspěšná: soutěž ovládnul bývalý tovární pilot ŠKODA Motorsportu Fin Juho Hänninen, který se později stal s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 mistrem Evropy.