Letošní domácí „premiéra“ dopadla fantasticky. Tovární posádka ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler se letos poprvé představila na českých tratích. Na Rally Hustopeče ve strhujícím závodě o desetinky vteřiny zvítězili potřetí za sebou a připsali si

ŠKODA Fabia super2000

Jan Kopecký nádherný souboj hodnotí: „Soutěž byla napínavá až do konce, věřím, že si diváci přišli na své. Tato rally je jednou z našich nejoblíbenějších, proto si vítězství po takové bitvě moc ceníme. Děkuji celému týmu za vynikající podporu a skvělé zázemí.“

Mezinárodního mistrovství České republiky

Hustopečská rally byla čtvrtým podnikem letošního Mezinárodního mistrovství České republiky. Kopecký s Dreslerem vyhráli úvodní soutěž roku – rakouskou Jänner rally, která se započítávala jak do ERC, tak i do českého mistrovství. Díky třem vítězstvím (Rakousko, Kanáry, Azory) a jednomu druhému místu (Korsika) je české duo průběžně ve vedení ERC.
 
Výsledkem v Hustopečích, kde Kopecký dosáhl na pomyslný hattrick, se rázem dostal do hry i o domácí titul, přestože jeho letošní prioritou jsou soutěže ERC.

Rally Bohemia

Další soutěží seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky (MMČR) je Rally Bohemia od 12. do 14. července s centrem v Mladé Boleslavi. V jejím jubilejním 40. ročníku se na start postaví i Kopecký s Dreslerem.