Podruhé v letošní nabité sezoně se představí posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Petr Starý o nadcházejícím víkendu (10.-11. června) na tratích Mezinárodního Mistrovství České republiky v rally.

Druhá účast tovární posádky v českém mistrovství

V pořadí čtvrtá soutěž českého šampionátu vyplní letošní náročný program celého týmu. Kopecký se Starým se plánovitě neúčastní celého šampionátu, přesto po jedné absolvované soutěži – březnové Valašské rally, kterou suverénně vyhráli – figurují na třetím místě celkového hodnocení. Tovární Fabia Super 2000 se zároveň poprvé představí českým fanouškům v novém firemním designu, který bylo dosud možné spatřit pouze na soutěžích IRC.

Na programu je 12 rychlostních zkoušek a 173 kilometrů

Soutěž začíná v pátek v pozdních hodinách a jak posádky, tak diváci se mohou těšit na atraktivní souboje. Soutěž je rozdělená do dvou dnů a na jezdce čeká 12 rychlostních zkoušek a 173 ostrých kilometrů v okolí jihomoravských vinic.

První soutěž sezony Kopecký se Starým suverénně vyhráli

Jan Kopecký vidí své šance následovně: „Jsme s Petrem rádi, že se můžeme opět po čase představit domácímu publiku, přestože je náš program opravdu nabitý. Času na přípravu na nadcházející rally není po právě skončené soutěži IRC na Ukrajině mnoho. Pokusíme se samozřejmě zvítězit, s jinými ambicemi asi do soutěže ani jít nemůžeme.“