Legendární soutěž Rallye Monte Carlo byla zakončena v neděli dopoledne diváckou supererzetou, která vedla zčásti po okruhu známém ze seriálu Formule 1Posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek uhájila během sobotní etapy bodovanou osmou pozici a do nedělní závěrečné rychlostní zkoušky nastupovala s bezpečným náskokem. Proto posádka Czech Rally Teamu Kopecký pojala tento rychlostní test jako show a náležitě předvedla přihlížejícím divákům schopnosti své i vozu Škoda Fabia WRC.

1169578181Jan Kopecký vybojoval na náročných rychlostních testech Rallye Monte Carlo vynikající osmou pozici a připsal si hned v úvodní soutěži letošní seriálu Mistrovství světa v rallye jeden bod do hodnocení jezdců. Vynikající výkon Jana Kopeckého potvrzuje skutečnost, že na všech rychlostních testech Rallye Monte Carlo dosáhl časů v první desítce. V sobotní etapě korunoval svůj výkon dvěma čtvrtými časy a vylepšil tak šestý čas z úvodní rychlostní zkoušky, která byla zároveň první erzetou letošního ročníku.

"S předvedeným výkonem naší posádky i konečným umístěním jsem maximálně spokojený. Rallye Monte1169578199 Carlo je velmi náročnou a zrádnou soutěží. Vůz Škoda Fabia WRC však fungoval výborně a i posádka podala skvělý výkon. Osmé místo je výborné, navíc je třeba připomenout skutečnost, že technické problémy a výraznější jezdecké chyby se tentokrát vyhnuly všem posádkám z absolutní špičky. Vzhledem k tomuto faktu bylo třeba o každou pozici náležitě bojovat.

Závěrem bych rád poděkoval posádce za předvedený výkon, členům našeho týmu za kvalitní přípravu vozu před i během soutěže a pochopitelně všem našim partnerům. Bez podpory partnerů a především výrazné podpory společnosti Škoda Auto a.s. by se posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek na startu Rallye Monte Carlo objevit nemohla," řekl v cíli Rallye Monte Carlo vedoucí týmu Josef Kopecký.

1169578229"Na start v Rallye Monte Carlo jsem se nesmírně těšil. Tato soutěž je legendou mezi světovými rallye a každý start zde je pro mě velkým svátkem. Byl jsem pochopitelně zvědav, jak jsou na novou sezónu připraveni jezdci, týmy i jejich soutěžní vozy. Vzhledem k počasí byla letošní Rallye Monte Carlo klasickou asfaltovou soutěží a to mému jezdeckému stylu vyhovovalo, neboť na asfaltovém povrchu jsem jezdecky vyrůstal.

Osmého místa si velmi vážím, neboť jsme museli o světový bod především v pátečních a sobotních 1169578248erzetách tvrdě bojovat.

Výborný výsledek jsme dosáhli díky perfektní práci všech členů Czech Rally Teamu Kopecký a pochopitelně podpory našich partnerů, které si skutečně velmi vážím. Nejvýrazněji mi pomohla v zajištění startů ve vybraných soutěžích sezóny 2007 společnost Škoda Auto a.s. a proto patří této společnosti poděkování největší," doplnil Jan Kopecký.

1169578274"Před startem nedělní závěrečné rychlostní zkoušky jsme si byli vědomi, že pouze fatální chyba nebo neskutečná smůla nás může připravit o osmé místo. Na sedmou příčku jsem se za běžné situace rovněž posunout nemohli a proto jsme diváckou superzertu pojali jako show a poděkování všem fanouškům, kteří nám podél rychlostních testů Rallye Monte Carlo fandili. Z úvodní soutěže letošní sezóny odjíždíme spokojeni," doplnil Filip Schovánek.

Převzato z www.motorsport-kopecky.cz