Na druhé soutěži letošního ročníku šampionátu IRC na ostrově Gran Canaria chce ŠKODA opět potvrdit svoje kvality a bodově přispět k zisku třetího titulu v IRC.

Škoda Fabia Super 2000

Poprvé v tomto roce zasáhne do IRC tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Pavel Dresler. Na „Kanárech“ se s Fabií Super 2000 představí rovněž úřadující šampion IRC Andreas Mikkelsen. Na úvodní soutěži IRC na Azorských ostrovech se značce ŠKODA podařil perfektní start do sezony: Mikkelsen s Fabií Super 2000 celou rally vyhrál a druhý dojel Juho Hänninen.

Kopecký s Dreslerem startují na Kanárských ostrovech

Jan Kopecký i Pavel Dresler se na úvodní start v IRC 2012 těší: „Už se s Pavlem nemůžeme dočkat dalšího startu v IRC. Tento šampionát si dlouhodobě drží vysokou výkonnostní úroveň, kde si jezdci nic nedarují. Chceme dosáhnout co nejlepšího výsledku pro značku ŠKODA.“

Rally Gran Canaria 15-17 března

ŠKODA byla v minulých letech na Kanárech vždy úspěšná – jak v roce 2010, tak 2011 dosáhla vždy „double“. Letošní soutěž čítá 15 rychlostních zkoušek a 241 ostrých kilometrů a očekávají se opět těsné souboje. V loňském roce dělilo vítězného Hänninena od druhého Kopeckého pouhých 1.5 sekundy.

Na startu rovněž obhájce titulu Andreas Mikkelsen

Na startu nebude chybět loňský šampion a vítěz první letošní rally IRC – Andreas Mikkelsen hájící barvy týmu ŠKODA UK Motorsport. Na povedenou premiéru v IRC, okořeněnou velmi dobrým čtvrtým místem na Azorech, bude chtít navázat rovněž Sepp Wiegand z týmu ŠKODA AUTO Deutschland. Domácí barvy pak bude hájit Alberto Hevia s privátní Fabií Super 2000.

ŠKODA připravila aktuální video zpravodajství a záběry ze soutěží, na kterých tým ŠKODA Motorsport startuje. Zajímavosti a zejména rozhovory s jezdci a představiteli týmu můžete sledovat na www.youtube.com/motorsportskoda .