Nový český rallyový mistr Jan Kopecký se společně se spolujezdcem Pavlem Dreslerem představí na Rally Příbram v nové roli – s vozem ŠKODA Fabia Monte Carlo pojedou jako bezpečnostní posádka.

ŠKODA Fabia Monte Carlo

Nasazení obou továrních pilotů v bezpečnostním voze je výsledkem snah o posílení bezpečnosti v rally. Kopecký s Dreslerem se zejména díky pěti výhrám v řadě stali již letošními českými šampiony.

ŠKODA Motorsport

Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport, vysvětluje: „Bezpečnost na soutěžních tratích se musí permanentně zvyšovat. Velmi rádi proto podpoříme zájem promotéra českého mistrovství a organizátorů soutěže v jejich společném úsilí. Náš tým dosáhl letos na českých tratích maximum možného – zisk titulu. K tomuto úspěchu bych chtěl Honzovi s Pavlem velmi pogratulovat. Jsem přesvědčen, že oba mají jako šampioni mnoho zkušeností jak ve snahách o zvýšení bezpečnosti pomoci. “

Jan Kopecký

Závěr domácí sezony komentuje: „Především jsme s Pavlem rádi, že jsme český titul získali s předstihem. Tentokrát se na trati představíme v nové roli a věříme, že alespoň částečně přispějeme k větší bezpečnosti tohoto krásného sportu. Je důležité, aby bylo posíleno úsilí o zvýšení bezpečnosti na tratích.“

Rally Příbram (6.-7. října)

Jan Kopecký je v rámci Česka tváří programu ´Road for Safety´vyhlášený Mezinárodní automobilovou federací FIA za účelem zvýšení bezpečnosti v silničním provozu. Tento dlouhodobý projekt je na domácí scéně pod patronací Autoklubu České Republiky. Rally Příbram je poslední soutěží letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v rally.