Mistři světa, vítězové Le Mans, jezdci formule 1 – legendární Festival rychlosti přiláká každoročně stovky prominentů a více než 100 tisíc diváků do jihoanglického Goodwoodu.

Goodwood od 28. června do 2. červenc

Chybět letos nebudou ani piloti vozů ŠKODA Fabia Super 2000 – úřadující šampion IRC Andreas Mikkelsen hájící na soutěžích barvy týmu ŠKODA UK Motorsport a tovární piloti týmu ŠKODA Motorsport Juho Hänninen a Jan Kopecký.

„Young Guns – Born to Win“

V jihoanglickém hrabství Sussex se každoročně prezentují na 1,7 kilometru dlouhé trati vedle historických vozidel i závodní speciály všech kategorií stejně jako stovky osobností. Během festivalu mají diváci volný vstup do celého areálu a mohou se tak dát do hovoru se všemi velikány motorsportu. Motem letošního festivalu je „Young Guns – Born to Win“ („Mladé pušky-Zrozen k vítězství“).

ŠKODA Motorsport

Juho Hänninen s Janem Kopeckým se těší na pestré představení: „Bude to jednoznačně skvělý víkend. Mix fascinujícího motorsportu a společenské exhibice dělá z Festivalu rychlosti jedinečnou událost. Těším se, že mohu být u toho a také na setkání s mnoha kolegy a fanoušky,“ říká finský šampion SWRC a IRC Juho Hänninen. A Jan Kopecký dodává: „Motorsport je bezesporu spojený se silnými emocemi a je výtečné mít možnost podělit se o společné zážitky a nadšení z tohoto krásného sportu s tolika fanoušky najednou i jinde než na klasických závodních tratích. Tady se motorsportu můžete opravdu dotknout a to z ‚Goodwoodu‘ dělá skutečně výjimečnou událost“.

Lord March očekává až 150 tisíc návštěvníků

Festival rychlosti v Goodwoodu patří mezi vrcholy motoristického kalendáře. Vedle vlastního závodu do vrchu, který probíhá spíše na pozadí celé akce, je možné obdivovat sportovní vozy, závodní motocykly a rallyová auta všech epoch motoristické historie. Od roku 2007 se pro rally speciály koná vlastní závod „Forest Rally“ – rychlostní zkouška o délce 2,5 kilometru, která vede po šotolinové lesní cestě.