ŠKODA chce v pátém podniku šampionátu IRC 2012 na Sicílii potvrdit letošní dosavadní dobré výkony a bude to i premiéra tovární posádky Kopecký/Dresler na Targa Florio.

Škoda Fabia Super 2000

Pro posádku továrního týmu ŠKODA Motorsport ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler se jedná o premiérový start na této soutěži. O body pro značku ŠKODA budou bojovat rovněž úřadující šampioni Andreas Mikkelsen/Ola Floene z týmu ŠKODA UK Motorsport, startující rovněž s tovární Fabií Super 2000.

Rally Targa Florio

V pořadí pátá rally letošního IRC na Sicílii – známá též pod názvem Targa Florio – vystřídala původně plánovanou soutěž v Maďarsku. V kalendáři IRC se tak sicilská rally objevila poprvé.

Jan Kopecký

Honza před sicilskou rally říká: „Jedná se o nový závod kalendáře IRC a je jasné, že italští ‚dravci‘ zde budou velmi rychlí. Tato rally bude náročným testem pro posádku i celý tým. Chceme přirozeně skončit co nejvíce vpředu, a tak si nemůžeme dovolit žádné chyby. Už teď se s Pavlem moc těšíme na naši sicilskou premiéru.“
 
Rally Sicílie je též součástí italského šampionátu. Soutěž je charakteristická neobvyklým formátem rychlostních zkoušek – jede se pouze pět různých „erzet“, které se opakují. Celkem čítá rally 11 zkoušek a 170 kilometrů.