Značce ŠKODA se vysněné velikonoční překvapení vydařilo: Na rally „Circuit of Ireland“, čtvrtém podniku letošního ERC, slaví značka z Mladé Boleslavi skvělý double. Finové Esapekka Lappi a Janne Ferm zvítězili v deseti z 18 rychlostních zkouškách na úzkýc

ŠKODA Motorsport

Prvních sedm rychlostních zkoušek patřilo finské tovární posádce Esapekka Lappi/Janne Ferm s vozem ŠKODA Fabia Super 2000. V posledních třech zkouškách pak obsadili dvakrát druhé a jednou třetí místo. S dvěma TOP 3 časy posádky Wiegand/Christian to byl celkově povedený úvod.

„Jsme hrozně moc šťastní, že jsme zde v Severním Irsku zvítězili“, říká Lappi. „Celý tým pro tento výsledek tvrdě pracoval. Před startem soutěže jsme ani nepomysleli, že bychom mohli vést od začátku až do konce. Byla to pro nás skvělá rally. Rychlost a spolehlivost vozu byla naprosto rozhodující a naše intenzivní příprava s Jannem se bohatě vyplatila. Díky a gratulace patří celému týmu.“ Svým druhým vítězstvím v sezóně (po triumfu v Lotyšsku) se Lappi s Fermem dostali do vedení jezdců a spolujezdců ERC.

ŠKODA Fabia Super 2000

Wiegand vyhrál v sobotu čtyři rychlostní zkoušky a poskočil tak ze čtvrté příčky až na druhou. „Spadl mi obrovský kámen ze srdce“, glosoval dosažený výsledek německý pilot. Naše první pódium v ERC a k tomu ještě double značky ŠKODA. Na tom jsme pracovali od začátku sezóny. Děkuji celému týmu, měli jsme skvěle připravený vůz. Druhý den jsme se neustále zlepšovali, jen tak jsme mohli předhonit Roberta Barrabla. To nás určitě v dalším průběhu sezóny požene kupředu.“ V hodnocení mistrovství Evropy se Wiegand dostal na třetí příčku.

Číslo rally „Circuit of Ireland“: 3

ŠKODA se triumfem Lappiho s Fermem zapsala potřetí do vítězné výsledkové listiny na této soutěži. V roce 2009 vyhrál místní matador Eugene Donelly s Paddy Tonerem ve Fabii WRC, v roce 2012 dominovala na třetí nejstarší soutěži světa tehdejší tovární posádka ŠKODA Motorsportu Juho Hänninen/Mikko Markkula s vozem Fabia Super 2000.

„Circuit of Ireland Rally“ – konečné výsledky:

1. Lappi/Ferm (FIN/FIN), ŠKODA Fabia Super 2000        2:06.15.5 h.
2. Wiegand/Christian (D/D), ŠKODA Fabia Super 2000       + 1.50.0 min.
3. Barrable/Loudon (IRL/GB), Ford Fiesta R5            + 1.57.5 min.
4. Consani/Vilmot (F/F), Peugeot 207 S2000            + 5.34.0 min.
5. Simpson/Mole (GB/GB), ŠKODA Fabia Super 2000       + 6.33.5 min.