V letošním ročníku čtenářské ankety ,AUTO TROPHY‘, pořádané renomovaným odborným časopisem ,Auto Zeitung‘, získala ŠKODA titul nejlepší importované značky v Německu. Mladoboleslavská automobilka se s výrazným náskokem prosadila mezi 29 konkurenty. ŠKODA j

AUTO TROPHY

Anketa ,AUTO TROPHY‘, ve které hlasují čtenáři časopisu ,Auto Zeitung‘, se letos konala již po sedmadvacáté. Poprvé byla rozšířena o kategorii ,World‘s Best Cars‘ a vypsána jako mezinárodní. V deseti zemích volili čtenáři několika odborných časopisů své favority, které vybírali v celkem 15 kategoriích – v kategorii ,Nejlepší importovaná značka‘ hlasovali výhradně čtenáři v Německu.

ŠKODA Auto

Výsledek: 17,7 procent hlasujících čtenářů časopisu ,Auto Zeitung‘ se rozhodlo pro značku ŠKODA. Pro značky, které se umístily na druhém a třetím místě, hlasovalo 6,9, resp. 6,7 procent čtenářů. V minulých letech ŠKODA v anketě ,AUTO TROPHY‘ již čtyřikrát zazářila jako nejúspěšnější importér: v letech 2007, 2008, 2011 a 2013 získaly vozy značky ŠKODA nejvíce vítězství v kategorii importovaných vozů.

Auto Zeitung

V minulých deseti letech slavily modely značky ŠKODA v anketě ,AUTO TROPHY‘ řadu úspěchů. V roce 2013 vyhrály modely ŠKODA Citigo a Yeti tuto prestižní trofej ve svých kategoriích již podruhé za sebou. Ve stejném roce zvolili čtenáři magazínu ,Auto Zeitung‘ vůz ŠKODA Superb vítězem mezi importovanými vozy vyšší třídy. V roce 2012 získala ŠKODA se svými modely Citigo, Rapid a Yeti tři vítězství ve svých třídách. Také v předcházejících letech se modely české automobilky tradičně umísťovaly na stupních vítězů.