Návrat jména Hummer do světa automobilů je velmi očekávanou událostí, už jen proto, protože se mamut mezi automobily vrátí coby elektromobil. Už teď je ale jasné, že se to bez problémů neobjede.

Velikán si musí počkat

Koncern General Motors oznámil návrat legendy před několika týdny. Ovšem i zde si současný trend vybral svou daň a pod kapotou se místo tradičního žíznivého osmiválce objeví elektromotor, čímž se chce Hummer stát soupeřem pro elektrický Ford F-150 či Tesla Cybertruck.

Velká premiéra důležité novinky měla proběhnout přesně za měsíc, ovšem poslední informace naznačují, že je kvůli pandemii odložena. Firma prozatím informaci nepotvrdila, ovšem podle zdrojů z automobilky by se mělo jednat o hotovou věc.

Debut by se měl uskutečnit v detroitské továrně GM, které se v posledních týdnech modifikovala pro výrobu čistě elektrických vozidel. Právě stát Michigan patří mezi nejrizikovější oblasti, kde pandemie dosáhla absolutního vrcholu a aktuálně je stát s počtem nakažených na čtvrtém místě napříč celými Spojenými státy.

V úvahu by připadala ještě online premiéra, tedy řešení, které v poslední době volí řada automobilek. Taková možnost by umožnila vůz představit v původním termínu. Informace ze zámoří však hovoří o tom, že je pro koncern velice důležité, aby byla novinka představena na velkolepé akci a aby se o ní kvůli její důležitosti hodně mluvilo. A to bez lidí jednoduše nejde.

I přesto, že na nás může působit segment elektrických pick-upů dost nepředstavitelně, v USA se jedná o vycházející hvězdu tamních silnic. V příštích letech by se mělo objevit hned několik novinek, které se pod tímto segmentem představí. Své zástupce zde bude mít Tesla, Rivian, Ford a také GM.