Prozatím to vypadá, že model Kodiaq je trefou do černého. Čekací lhůty se stále prodlužují a nejvíce jde na odbyt nejlépe vybavená varianta. A to se ještě na trh nedostaly modelové derivace Scout a Sportline, o které bude taktéž velký zájem. Známe jejich podobu, ale doposud jsme neznali jejich interiérovou výbavu. Ovšem i to je nyní minulostí!

Blížící se autosalon v Ženevě bude pro Škoda Auto znamenat především odhalení derivátů Scout a Sportline. Vnější tvary obou vozidel už jsou nám poměrně dost dobře známy, stejně tak jako nabídka pohonných jednotek. V čem jsme však zatím tápaly, byla podoba interiéru obou vozů. Nyní však máme alespoň u jednoho z dvou jmenovaných, jasno i v této otázce.

Fotografie zachycují interiér modelu Kodiaq v derivaci Scout a hne dna první pohled je jasné, že se až  tolik měnit nebude. Tím zásadním je především dekor přístrojové desky v podobě dřevěného obložení, které vypadá velmi realisticky a působí luxusním dojmem. Sedadla jsou čalouněna kůží a Alcantru, a zdobí je vyšitý nápis Scout. V tomto případě však o takové překvapení nejde, protože s podobnými dekory se pochlubila již Škoda Octavia Scout v roce 2014.

O něco zajímavější pohled nabízí středový panel. Jeho osmipalcový vrcholný displej byl vyměněn za 9,2 palcový displej, který je použit již v modernizované Octavii. O něco jinak bude vypadat i prostředí samotného systému a zároveň nenajdeme poslední dva hardwarové ovladaře pro nastavení hlasitosti a rolování v menu.

Ženeva a Škoda Auto však nebudou jen o derivátech Kodiaqu. Představí se i Octavia RS 245, Octavia Scout modernizované Citigo a Rapid Spaceback. Ukáže se nám i Fabie s motorem 1.0 TSI, která v nabídce nahradí dosavadní dvanáctistovku ve dvou výkonových variantách.