Porsche v Šanghaji uspořádalo světovou premiéru třetí generace Panamery, kde překvapilo shromážděné publikum odhalením speciálního vozu. Tento nablýskaný model Turbo, nabízený jako jedinečný projekt, byl vyvinut divizí Porsche Exclusive Manufaktur, která má na starosti vysoce přizpůsobená vozidla. Záměrem je ukázat, že pouze nebe je limitem při objednávání vozu prostřednictvím programu Sonderwunsch (německy „speciální požadavek“).

Působivý vůz

Ačkoli je tato Panamera technicky jednorázová, Porsche nabízí pro nový model „všechny, ale neomezené možnosti“, takže teoreticky byste měli mít možnost si ji objednat. Nosí efektní dvoubarevný nátěr založený na primární barvě Leblon Violet Metallic, která má fialový odstín s jemnými kaštanovými akcenty. Jako by to nebylo dostatečně poutavé, průhledný kabát obsahuje vločky odpařené skutečným zlatem.

Spodní část těla je vyvedena v plné černé barvě. Tyto dvě barvy odděluje autobusová linka lakovaná v metalíze Avium. Nikdy předtím nepoužitý, tento svěží odstín byl aplikován také na rámy bočních oken a také na 21palcová kola s centrálním zámkem. Pro zdůraznění dvoubarevného vzhledu Porsche nalakovalo spoilery a prahové lišty v plné černé barvě a také nanesla tmavý odstín na světla a okna. Změny završují bronzové čtyřkolkové koncovky výfuku.

Důvod, proč Zuffenhausen nesdílí žádné snímky interiéru, je ten, že kabina Panamera Turbo Sonderwunsch bude dokončena až příští rok. Toto jedinečné vozidlo poslouží jako ukázka pro ty, kteří chtějí sáhnout hlouběji do kapsy a vytvořit vysoce individualizovaný vůz.

Porsche mezitím již přijímá objednávky na novou Panameru ve Spojených státech, kde začíná na 99 900 dolarech. To je cena za model s pohonem zadních kol před povinnými 1 650 dolary za dokončení a manipulační poplatky. Panamera 4 s pohonem všech kol se prodává od 106 900 USD, přičemž oba se mají dostat k prodejcům příští rok na jaře. Podrobnosti o ceně a dostupnosti pro Panamera Turbo E-Hybrid budou zveřejněny později.